W środę na wschodzie i w centrum zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu. W województwach wschodnich miejscami burze; lokalnie możliwy drobny grad. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm. Na zachodzie kraju pogodnie. Temperatura maksymalna od 13 st., 15 st. na południowym wschodzie, do 17 st., 20 st. w centrum i 21 st., 23 st. na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych, na zachodzie skręcający na wschodni. W czasie burz wiatr w porywach do 60 km/h.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, na wschodzie kraju okresami duże i tam miejscami przelotne opady deszczu. Po północy lub nad ranem lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 m, zwłaszcza od Pomorza, przez centrum, po południowy wschód kraju. Temperatura minimalna od 6 st. do 9 st., nad morzem do 11 st.; chłodniej w dolinach i kotlinach podgórskich, od 3 st. do 6 st. Wiatr na zachodzie słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i wschodni, w centrum i na wschodzie przeważnie słaby, z kierunków zmieniających się. Wysoko w Sudetach porywy wiatru do 60 km/h.

W czwartek zachmurzenie umiarkowane i duże, od Pomorza, przez centrum, po południowy wschód kraju przejściowo małe. Na północnym wschodzie przelotne opady deszczu, lokalnie burze. Po południu w województwach południowych i zachodnich również przelotne opady deszczu, miejscami burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm. Temperatura maksymalna od 20 st. do 24 st., chłodniej na wschodzie, Podhalu oraz na wschodnim wybrzeżu, od 16 st. do 19 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na zachodzie okresami porywisty, południowo-wschodni i południowy, na północnym wschodzie i w centrum miejscami słaby, zmienny. W czasie burz wiatr w porywach do 65 km/h. Wysoko w Bieszczadach porywy wiatru do 65 km/h, w Sudetach do 70 km/h.

W środę w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 17 st. Wiatr słaby, chwilami wzmagający się do umiarkowanego, północny i północno-zachodni.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Po północy silne zamglenia, lokalnie możliwa również mgła ograniczająca widzialność do 600 m. Temperatura minimalna 9 st. Wiatr słaby, na ogół północno-zachodni i zachodni.

W czwartek w stolicy pogodnie. Temperatura maksymalna 22 st. Wiatr słaby, zmienny, pod wieczór południowo-wschodni.