Jak informuje IMGW, wschodnia część Europy, w tym Polska, będzie w zasięgu zatoki niżu znad Białorusi. Nad Wielką Brytanią i Północnym Atlantykiem pogodę również będzie kształtować układ niskiego ciśnienia. Pozostałe obszary Europy, od Skandynawii przez centrum po Morze Śródziemne, będą w podwyższonym ciśnieniu. Do Polski będzie napływało ciepłe i wilgotne powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 999 hPa i będzie się wahać.

W sobotę zachmurzenie duże z przelotnymi opadami deszczu. Prawie w całym kraju, poza Niziną Śląską, Wielkopolską i ziemią Lubuską. Prognozowana wysokość opadów od 15 mm do 20 mm, miejscami do 30 mm. Temperatura maksymalna od 20 st. C do 25 s. C.Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami, przelotne opady deszczu. Głównie we wschodniej połowie kraju zanikające burze. Prognozowana wysokość opadów do 15 mm. Temperatura minimalna od 13 st. C do 16 st. C, gdzieniegdzie na południu około 11 st. C, 12 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni. W burzach wiatr porywisty.

W niedzielę zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu; lokalnie, ponownie miejscami na wschodzie, także z burzami. Prognozowana wysokość opadów we wschodniej połowie kraju do 15 mm. Temperatura maksymalna od 21 st. C, 24 st. C na północy i wschodzie, 24 st. C,26 st. C w centrum i na południu do 28 st. C na zachodzie kraju. Wiatr słaby, w południowo zachodniej części kraju zmienny, na pozostałym obszarze Polski północno-zachodni. Jedynie w czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

W sobotę w Warszawie zachmurzenie duże. Przelotne opady deszczu, możliwe burze. Suma opadów w czasie burz do 20 mm. Temperatura maksymalna 24 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. W czasie burzy porywy wiatru do 70 km/h.

W nocy zachmurzenie duże. Przelotne opady deszczu, możliwe także burze. Prognozowana suma opadów w czasie burz do około 20 mm. Temperatura minimalna 15 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

W niedzielę w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, możliwe rozpogodzenia. Przelotne opady deszczu, możliwe burze. Suma opadów w czasie burz do 30 mm. Temperatura maksymalna 25 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.