Reszta kontynentu znajduje się w obszarze podwyższonego ciśnienia związanego z rozległymi wyżami znad Atlantyku i Rosji. Polska wschodnia jest na skraju wspomnianego niżu znad Morza Barentsa i tam też zaznacza się strefa chłodnego frontu atmosferycznego. Od zachodu kraju rozbudowuje się wyż, którego centrum przemieszcza się znad Niemiec nad Polskę. Przeważający obszar kraju pozostaje w ciepłym powietrzu polarnym morskim, jedynie nad zachód Polski, za frontem zaczyna napływać chłodniejsza masa powietrza polarnego morskiego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1008 hPa i będzie rosło.

We wtorek na wschodzie i w południowej połowie kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, okresami opady deszczu. Na pozostałym obszarze na ogół pogodnie i jedynie nad samym morzem możliwe słabe, przelotne opady deszczu. Początkowo lokalnie jeszcze mgły, ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od 12 st. na krańcach zachodnich i nad morzem do 17 st. miejscami na południu. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem dość silny, w porywach do 55 km/h, zachodni i północno-zachodni.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, a początkowo na północy Polski również z rozpogodzeniami. Miejscami opady deszczu, zwłaszcza na południowym zachodzie i w centrum kraju. Na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie opady okresami o natężeniu umiarkowanym i tam suma opadów do 15-20 mm. Lokalnie gęste mgły, zwłaszcza na wschodzie Polski, ograniczające widzialność do 100 m. Temperatura minimalna od 2 st. na północnym wschodzie, 5 st., 9 st. na przeważającym obszarze, do 11 st. na południowym wschodzie. Na krańcach północno-wschodnich lokalnie spadek temperatury przy gruncie do -1 st. Wiatr słaby, nad morzem w drugiej połowie nocy umiarkowany, przeważnie zmienny.

W środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, zwłaszcza na północnym zachodzie kraju. Miejscami opady deszczu. W pasie od Śląska i Małopolski po Mazowsze i Podlasie, opady okresami o natężeniu umiarkowanym i tam suma opadów do 10 mm. W szczytowych partiach Sudetów słabe opady śniegu. Przed południem lokalnie utrzymujące się gęste mgły, ograniczające widzialność do 100 m. Temperatura maksymalna od 8 st. na Suwalszczyźnie, 10 st., 12 st. na przeważającym obszarze, do 15 st. na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem dość silny, w porywach do 60 km/h, zachodni i północno-zachodni.

We wtorek w Warszawie zachmurzenie duże, późnym popołudniem większe przejaśnienia. Okresami słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna 16 st. Wiatr słaby, zachodni i północno-zachodni.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Nad ranem opady deszczu. Możliwa mgła ograniczająca widzialność do 300 m. Temperatura minimalna 7 st. Wiatr słaby, zmienny z przewagą wschodniego.

W środę w stolicy zachmurzenie duże, późnym popołudniem większe przejaśnienia. Opady deszczu. Temperatura maksymalna 10 st. Wiatr słaby, północno-zachodni i zachodni.