W czwartek w kraju zachmurzenie duże, jedynie na wschodzie większe przejaśnienia. Opady śniegu i deszczu ze śniegiem, na zachodzie oraz pod koniec dnia także w centrum opady deszczu. Temperatura maksymalna na wschodzie oraz Podhalu od -2 st. C do 0 st. C; na pozostałym obszarze od 1 st. C do 6 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich. W Sudetach porywy wiatru do 60 km/h, w Karpatach do 70 km/h i tam lokalnie zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy zachmurzenie duże, jedynie na północnym wschodzie większe przejaśnienia. Na wschodzie oraz w centrum opady śniegu i śniegu z deszczem, na pozostałym obszarze deszczu. W pasie od Żuław Wiślanych przez Kujawy, zachodnie Mazowsze, Ziemię Łódzką po Małopolskę przejściowo opady marznącego deszczu powodujące gołoledź. Na północnym wschodzie gdzieniegdzie mgła ograniczająca widzialność do 500 metrów. Temperatura minimalna od -5 st. C na północnym wschodzie, około 0 st. C w centrum do 4 st. C na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na południowym wschodzie porywisty, z kierunków południowych.

W piątek zachmurzenie duże. Na krańcach wschodnich opady śniegu i deszczu ze śniegiem, na pozostałym obszarze deszczu. Na wschodzie miejscami opady marznącego deszczu powodujące gołoledź. Na północnym wschodzie gdzieniegdzie mgła ograniczająca widzialność do 500 m. Temperatura maksymalna od -1 st. C na północnym wschodzie, około 4 st. C w centrum, do 8 st. C na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, z kierunków południowych. Nad morzem wiatr w porywach do 55 km/h.

W czwartek w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna 1 st. C. Wiatr słaby, zachodni, wieczorem skręcający na południowy. W nocy zachmurzenie duże. Słabe opady śniegu. Temperatura minimalna -1 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy.

W piątek w stolicy zachmurzenie duże. Opady śniegu przechodzące w deszcz ze śniegiem i deszcz. Przejściowo możliwe opady marznącego deszczu powodujące gołoledź. Temperatura maksymalna 3 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-zachodni.