Związane są z nimi układy frontów atmosferycznych. Pozostały obszar Europy jest pod wpływem słabych wyżów. Pogodę w Polsce kształtuje niż znad Skandynawii. Znajdujemy się w chłodnym powietrzu polarnym morskim, napływającym z północnego zachodu.

Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 997 hPa i będzie rosnąć.

W niedzielę w kraju zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu i burze, możliwe opady drobnego gradu. Najwięcej burz w pasie od Mazur po Opolszczyznę, Górny Śląsk i Małopolskę. W czasie burz prognozowana suma opadów do 15 mm. Wysoko w górach opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura maksymalna od 11 st. na Górnym Śląsku i w Małopolsce do 17 st. na Podlasiu, na terenach podgórskich od 6 do 10 st. Wiatr słaby i umiarkowany, w czasie burz w porywach do 65 km/h, północno-zachodni.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Miejscami przelotne opady deszczu, początkowo możliwe także zanikające burze. Na ogół bez opadów na krańcach zachodnich i południowo-zachodnich. Wysoko w górach opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Lokalnie, zwłaszcza na południu kraju, utworzą się mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 2 do 7 st., chłodniej w dolinach karpackich: od -1 do 2 st. i tam lokalnie przy gruncie około -3 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni.

W poniedziałek zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami duże. Miejscami przelotne opady deszczu. Na południu Polski, od Dolnego Śląska po Małopolskę, możliwe słabe burze. Wysoko w górach opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura maksymalna od 13 do 17 st., chłodniej w dolinach karpackich i gdzieniegdzie nad morzem: od 11 do 13 st. Wiatr słaby i umiarkowany, w czasie burz w porywach do 60 km/h, z kierunków zachodnich.

W niedzielę w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, możliwe burze. Temperatura maksymalna 13 st. Wiatr przeważnie umiarkowany, północno-zachodni i zachodni. W czasie burz wiatr porywisty. W nocy zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Możliwe słabe przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna 5 st. Wiatr słaby, północno-zachodni.

W poniedziałek w stolicy zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Słabe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 16 st. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni.