Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Europa Zachodnia po Centralną oraz Skandynawia będą w zasięgu klina Wyżu Azorskiego. Na pozostałym obszarze pogodę będą kształtować niże z układami frontów atmosferycznych. Polska będzie na skraju klina wyżu znad Atlantyku. Z zachodu napływać będzie nieco chłodniejsze powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1010 hPa i będzie rosnąć.

We wtorek zachmurzenie umiarkowane i duże. Okresami przelotny deszcz, na Podkarpaciu deszcz ze śniegiem, a w górach śnieg. Temperatura maksymalna od 5 st. C na Pomorzu, Suwalszczyźnie i w rejonach podgórskich Karpat do 10 st. C na Mazowszu oraz Śląsku Dolnym i Opolskim; lokalnie na południowym zachodzie może być cieplej, do 11 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu dość silny i silny od 40 km/h do 50 km/h, porywisty, zachodni. Nad morzem porywy wiatru do 75 km/h i stopniowo słabnące, w górach do 65 km/h.

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Na północy miejscami opady deszczu. Lokalnie możliwa mgła ograniczająca widzialność do 300 metrów. Temperatura minimalna od -1 st.C na Mazurach, Podlasiu, Mazowszu i w Kotlinie Kłodzkiej do 3 st.C na zachodzie i nad morzem; chłodniej w rejonach podgórskich, szczególnie Karpat, tam spadek temperatury do -5 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, na zachodzie i północy w porywach do 60 km/h, z kierunków zachodnich i południowych. Rano w Sudetach wiatr w porywach do 65 km/h.

W środę na południowym wschodzie zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze całkowite i duże z opadami deszczu, na północnym wschodzie także deszczu ze śniegiem, a w Sudetach śniegu. Prognozowana wysokość opadów od 10 mm do 17 mm na północnym zachodzie. Temperatura maksymalna od 5 st.C miejscami na wschodzie do 10 st.C na Śląsku Dolnym i Opolskim. Chłodniej na krańcach północno-wschodnich i w rejonach podgórskich Karpat około 3 st.C. Wiatr umiarkowany, na zachodzie okresami dość silny i silny od 30 km/h do 45 km/h, porywisty, południowo-zachodni i południowy. Na wybrzeżu wiatr w porywach do 75 km/h, w Karpatach do 90 km/h oraz w Sudetach wzrastający od 70 km/h do 120 km/h.

We wtorek w Warszawie zachmurzenie początkowo duże, później postępujące większe przejaśnienia i rozpogodzenia. Chwilami możliwe słabe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 10 st.C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, zachodni.

W nocy zachmurzenie umiarkowane. Lokalnie nad ranem silne zamglenia. Temperatura minimalna 1 st.C. Wiatr słaby, zachodni i południowo-zachodni.

W środę w stolicy zachmurzenie początkowo małe i umiarkowane, stopniowo wzrastające do dużego aż do wystąpienia opadów deszczu. Temperatura maksymalna 8 st.C. Wiatr początkowo słaby, stopniowo wzmagający się do umiarkowanego i porywistego, południowo-zachodni i południowy.