W piątek będzie zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami, zwłaszcza na północy i południu kraju, duże. W woj. północnych i na północy Mazowsza po południu słabe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 17°C na Suwalszczyźnie i wybrzeżu do 21°C w centrum kraju i 24°C na południowym zachodzie, w dolinach karpackich około 16°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, nad morzem także dość silny, w porywach do 60 km/h, zachodni, na północy kraju stopniowo skręcający na kierunki północne.

Jaka pogoda w nocy?

W nocy pogodnie, tylko na wschodzie i północnym wschodzie okresami zachmurzenie duże i możliwy słaby przelotny deszcz. Lokalnie w zachodniej połowie kraju mgły ograniczające widzialność do 300 metrów. Temperatura minimalna od 3°C (przy gruncie lokalnie około 1°C) na północnym wschodzie do 9°C w centrum kraju i 13°C na południowym wschodzie oraz nad morzem Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich i północnych.

Prognoza na sobotę

W sobotę zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami, zwłaszcza na północy i południu kraju, duże. W woj. północnych i na Pogórzu Karpackim oraz w Karpatach lokalnie słabe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 15°C, 16°C na północnym wschodzie, lokalnie nad morzem i w dolinach karpackich do 21°C na zachodzie i południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany,z kierunków północnych.

W Warszawie w piątek zachmurzenie na ogół umiarkowane. Temperatura maksymalna 21°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, zachodni. Możliwe porywy do 45 km/h. W nocy zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Temperatura minimalna 7°C. Wiatr słaby, północny.

W sobotę zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna 17°C. Wiatr przeważnie umiarkowany, północny.