Pozostałe rejony kontynentu znajdą się w zasięgu wysokiego ciśnienia. Polska będzie w zasięgu klina wyżu znad południowej Europy. Od zachodu zacznie napływać chłodniejsze powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 996 hPa. Prognozuje się wzrost ciśnienia.

We wtorek zachmurzenie przeważnie umiarkowane, na zachodzie kraju gdzieniegdzie małe. Miejscami przelotne opady deszczu, na północy, lokalnie burze. Bez opadów na zachodzie kraju. Temperatura maksymalna od 21 st. C do 24 st. C, chłodniej nad morzem i gdzieniegdzie w górach 19 st. C, 20 st. C. Wiatr na ogół umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny i tam w porywach do 65 km/h, zachodni i południowo-zachodni. W czasie burz wiatr porywisty.

W nocy na przeważającym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na północy okresami duże i tam miejscami przelotne opady deszczu. Nad ranem lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 11 st. C do 16 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny, w porywach do 65 km/h, południowo-zachodni.

W środę na południu i w centrum kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, na pozostałym obszarze umiarkowane i duże. Na północy i miejscami w centrum przelotne opady deszczu. Na północnym-zachodzie kraju możliwe burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm. Temperatura maksymalna od 25 st. C do 28 st. C, chłodniej na północy kraju i gdzieniegdzie w górach od 20 st. C do 24 st. C. Wiatr przeważnie umiarkowany, miejscami dość silny i porywisty, na wybrzeżu porywy do 60 km/h, południowo-zachodni. W czasie burz porywy do 65 km/h.

We wtorek w Warszawie zachmurzenie przeważnie duże. Przelotne opady deszczu, po południu możliwe burze z gradem. Wieczorem opady deszczu mogą być o natężeniu ulewnym. Prognozowana wysokość opadów od 20 mm do 40 mm. Temperatura maksymalna około 25 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, przeważnie północno-zachodni. W czasie burz wiatr w porywach do 100 km/h.

W nocy w stolicy zachmurzenie duże, w drugiej połowie nocy z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. W pierwszej połowie nocy opady deszczu o natężeniu silnym i ulewnym. Prognozowana wysokość opadów do 30 mm. Nad ranem lokalnie silne zamglenia. Temperatura minimalna 14 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni.

W środę w Warszawie zachmurzenie na ogół umiarkowane. Możliwe słabe, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna około 23 st. C. Wiatr umiarkowany i porywisty, południowo-zachodni i zachodni.