We wtorek w kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie na południowym wschodzie i miejscami na wschodzie wzrastające do dużego i tam przelotne opady deszczu oraz burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm. Temperatura maksymalna od 19 st. C do 23 st. C nieco chłodniej miejscami nad morzem i w kotlinach górskich od 15 st. C do 17 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, północny i północno-wschodni. W czasie burz w porywach do 55 km/h.

Noc z małym zachmurzeniem na zachodzie

W nocy na zachodzie zachmurzenie małe i umiarkowane, natomiast w centrum i na wschodzie umiarkowane i duże. Na Pomorzu i w kotlinach górskich lokalna mgła ograniczająca widzialność do 400 m, miejscami na wschodzie i południu kraju przelotne opady deszczu stopniowo zanikające. Temperatura minimalna od 4 st. C na Pomorzu, oraz około 9 st. C w centrum do 13 st. C na Śląsku. Na Pomorzu lokalnie możliwe przygruntowe przymrozki do około -1 st. C. Wiatr słaby z kierunków północnych.

Pogoda na środę

W środę zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie na południowym wschodzie i miejscami na wschodzie wzrastające do dużego i tam przelotne opady deszczu oraz burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm. Temperatura maksymalna od 19 st. C do 23 st. C nieco chłodniej miejscami nad morzem i w kotlinach górskich od 15 st. C do 17 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, północny i północno-wschodni. W czasie burz w porywach do 55 km/h.