We wtorek w kraju będzie zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Miejscami wystąpią przelotne opady deszczu, na północy kraju możliwe burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie

burz do około 10 mm. Temperatura maksymalna od 20 st. C do 25 st. C, nad morzem i w rejonach podgórskich około 19 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na północnym wschodzie oraz w czasie burz porywisty, północno-zachodni i północny.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami duże. Na północy i wschodzie miejscami wystąpią przelotne opady deszczu. W rejonach podgórskich utworzą się mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 8 st. C do 13 st. C, nad morzem około 15 st. C, chłodniej będzie w rejonach podgórskich Karpat i na Podlasiu, około 6 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na Pomorzu Gdańskim miejscami porywisty, z kierunków północnych.

W środę zachmurzenie umiarkowane i duże. Na Pomorzu, Warmii i Mazurach wystąpią przelotne opady deszczu oraz lokalne burze; przelotne opady deszczu wystąpią także na Kujawach i południu kraju. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 10 mm. Temperatura maksymalna od 19 st. C do 23 st. C; w rejonach podgórskich od 15 st. C do 18 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na północy okresami porywisty, północny i północno-wschodni.

We wtorek w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 23 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. W nocy zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Możliwy przelotny opad deszczu. Temperatura minimalna 13 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni.

W środę w stolicy zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura maksymalna 22 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północny.