Polska północna i północno-wschodnia jest w zasięgu niżu, którego ośrodek znad Litwy przemieszcza się nad Estonię. Pozostały obszar kraju znajduje się w obszarze podwyższonego ciśnienia. Do Polski napływa chłodne powietrze polarne morskie. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1012 hPa i zacznie powoli spadać.

Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i lokalnymi rozpogodzeniami, zwłaszcza na południu kraju. Miejscami słabe opady deszczu ze śniegiem lub śniegu, nad morzem opady deszczu. Temperatura maksymalna od - 2 st. na południowym wschodzie, około 1 st. w centrum do 5 st. nad morzem. W rejonach podgórskich od -6 st. do -3 st., wysoko w Tatrach około -9 st. Rano miejscami drogi i chodniki śliskie. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami porywisty, zachodni i południowo-zachodni.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami oraz rozpogodzeniami, głównie na południu kraju. Miejscami, zwłaszcza w północnej połowie kraju, słabe opady śniegu a nad morzem deszczu ze śniegiem. Na południu lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 400 m. Temperatura minimalna od -6 st. do -3 st. na wschodzie i południu kraju oraz od -2 st. do 0 st. na zachodzie i nad morzem. W rejonach podgórskich od -10 st. do -6 st., w dolinach lokalnie spadek temperatury do -12 st. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem i w górach okresami porywisty, południowy.

We wtorek na południu kraju słonecznie, na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Na zachodzie kraju i na wybrzeżu słabe opady deszczu lub deszczu ze śniegiem, na Podlasiu słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od -3 st. na południowym wschodzie, około 2 st. w centrum do 4 st. na północnym zachodzie. W rejonach podgórskich od -5 st. do -2 st., wysoko w Tatrach do -5°C. Wiatr słaby i umiarkowany, w górach okresami porywisty, południowo-zachodni i południowy.

W poniedziałek w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Możliwe słabe opady śniegu lub deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna 1 st. Wiatr słaby, zachodni i południowo-zachodni.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami możliwe słabe opady śniegu. Drogi i chodniki miejscami śliskie. Temperatura minimalna -2 st. Wiatr słaby, nad ranem wzmagający się do umiarkowanego, południowo-zachodni i południowy.

We wtorek w stolicy zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Temperatura maksymalna 2 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-wschodni.