We wtorek zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu, na Pomorzu możliwe burze. Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze od 18 st.C do 21 st.C, chłodniej na północy od 14 st.C do 17 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni, w drugiej połowie dnia na południu kraju skręcający na wschodni. W czasie burz wiatr porywisty.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, miejscami również rozpogodzenia. Przelotne opady deszczu, nad ranem lokalnie na południu kraju możliwe burze i tam prognozowana suma opadów do 15 mm. Temperatura minimalna od 8 st.C do 13 st.C, chłodniej na Suwalszczyźnie i w kotlinach Sudeckich około 6 st.C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą kierunków południowych.

Pogoda na Dzień Dziecka

W środę zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, na północy i wschodzie kraju również burze. Prognozowana suma opadów miejscami na północy i wschodzie do 15 mm, a lokalnie do 20 mm. Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze od 18 st.C do 22 st.C, chłodniej miejscami na wybrzeżu od 14 st.C do 16 st.C. Najcieplej lokalnie na południowym wschodzie do 23 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, zachodni i południowo-zachodni, jedynie początkowo na wschodzie kraju powieje z południa. W czasie burz wiatr w porywach do około 70 km/h.