W środę w kraju będzie zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 20 st.C na Suwalszczyźnie i w rejonach podgórskich do 24 st.C na zachodzie i południowym wschodzie; chłodniej miejscami w rejonach podgórskich Karpat oraz nad morzem około 17 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem wzrastający do dość silnego i porywistego, z kierunków północnych i zachodnich, tylko na Dolnym Śląsku wschodni.

W nocy bezchmurnie lub zachmurzenia małe, tylko na północy miejscami zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna od 7 st.C w rejonach podgórskich, na Mazurach i Podlasiu do 12 st.C na Rzeszowszczyźnie i Górnym Śląsku; chłodniej miejscami w rejonach podgórskich Karpat i na Lubelszczyźnie około 4 st.C. Wiatr słaby, na wybrzeżu umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni.

Prognoza pogody na czwartek

W czwartek w kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, na północnym zachodzie możliwy przelotny deszcz. Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze kraju od 20 st.C do 25 st.C; chłodniej nad morzem i Pomorzu od 14 st.C do 19 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, lokalnie na północy porywisty, zachodni i północno-zachodni.