W poniedziałek w kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Rano na północnym wschodzie, a po południu na północy i zachodzie przelotne opady deszczu i lokalnie burze. Temperatura maksymalna od 16 st. na północnym wschodzie, około 20 st. na zachodzie i w centrum do 27 st. na południowym wschodzie. Wiatr umiarkowany, nad morzem dość silny, okresami porywisty, zachodni, nad morzem północno-zachodni. Porywy wiatru na ogół do 60 km/h, w burzach i w rejonach podgórskich do 65 km/h, wysoko w Tatrach do 110 km/h.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami, poza Mazurami i Podlasiem, przelotne opady deszczu. W Małopolsce, na Śląsku i na Kielecczyźnie opady o umiarkowanym i silnym natężeniu. Prognozowana suma opadów do 40 mm. Rano na Warmii, Mazurach i Podlasiu mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 8 st. na Suwalszczyźnie i północy Wielkopolski, około 12 st. w centrum i nad morzem do 16 st. na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, na południu okresami porywisty, północny i północno-wschodni.

We wtorek w północnej połowie kraju zachmurzenie umiarkowane, okresami duże i miejscami możliwe słabe opady deszczu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie całkowite i opady deszczu, okresami o umiarkowanym natężeniu. Prognozowana suma opadów w województwach: śląskim, małopolskim, świętokrzyskim i podkarpackim do 30 mm. Temperatura maksymalna od 12 st. na Śląsku, około 16 st. w centrum i na wschodzie do 21 st., 22 st. na Podkarpaciu i Pomorzu Zachodnim. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, na południu kraju w porywach do 65 km/h, północno-wschodni.

W poniedziałek w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna20 st. Wiatr początkowo umiarkowany i dość silny oraz porywisty, w ciągu dnia słabnący, zachodni. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu. Temperatura minimalna 12 st. Wiatr słaby, północno-wschodni.

We wtorek w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Po południu opady deszczu. Temperatura maksymalna 16 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni i wschodni.