We wtorek w kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami przelotne opady śniegu i deszczu ze śniegiem, na zachodzie i nad morzem także deszczu. W rejonach podgórskich przyrost pokrywy śnieżnej o około 7 cm. Temperatura maksymalna od 0 st. C na wschodzie i południowym wschodzie, około 2 st. C w centrum kraju do 5 st. C na Pomorzu Zachodnim oraz na wybrzeżu i 6 st. C na krańcach zachodnich, chłodniej tylko w dolinach karpackich od -3 st. C do -1 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, na zachodzie i północy w porywach do 60 km/h, zachodni. Miejscami zawieje śnieżne. Wysoko w Sudetach porywy wiatru do 100 km/h, w Tatrach do 70 km/h, powodujące zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami przelotne opady śniegu i deszczu ze śniegiem, na zachodzie i nad morzem także deszczu. Na wybrzeżu możliwe lokalne burze. W rejonach podgórskich i w górach przyrost pokrywy śnieżnej o 5 cm do 8 cm, na wschodzie i w centrum kraju o około 5 cm. Temperatura minimalna od -5 st. C w dolinach karpackich i -2 st. C na wschodzie do 0 st. C w centrum i 3 st. C na zachodzie oraz nad morzem. Wiatr umiarkowany i dość silny, nad morzem okresami silny w porywach do 80 km/h, lokalnie na północy do 70 km/h, w pozostałej części kraju do 65 km/h, zachodni. Miejscami zawieje śnieżne. Wysoko w Sudetach porywy wiatru do 140 km/h, w Tatrach do 90 km/h, powodujące zawieje i zamiecie śnieżne.

Pogoda na środę

W środę zachmurzenie przeważnie duże. Miejscami przelotne opady śniegu i deszczuze śniegiem, w zachodniej połowie kraju i nad morzem także deszczu. W rejonach podgórskich i w górach przyrost pokrywy śnieżnej o 5 cm do 8 cm, na wschodzie kraju i w centrum o około 5 cm. Temperatura maksymalna od 1 st. C na wschodzie do 4 st. C na zachodzie i 5 st. C, 6 st. C na Pomorzu Zachodnim oraz na wybrzeżu, chłodniej w dolinach karpackich od -4 st. C do 0 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, nad morzem okresami silny, w porywach do 65 km/h, zachodni, będzie miejscami powodował zawieje śnieżne. Wysoko w Sudetach porywy wiatru do 120 km/h, w Tatrach do 90 km/h, powodujące zawieje i zamiecie śnieżne.