W poniedziałek na południu i południowym wschodzie oraz rano na krańcach wschodnich zachmurzenie umiarkowane. W pozostałej części kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Opady deszczu i deszczu ze śniegiem, początkowo w centrum i na wschodzie kraju również śniegu. Temperatura maksymalna ok. 4-5 st.C na wschodzie, nad morzem i w Kotlinie Kłodzkiej do 10 st.C na południowym zachodzie, w rejonach podgórskich Karpat od 1 do 4 st.C. Wiatr umiarkowany i dość silny, nad morzem wzmagający się do silnego i bardzo silnego, od 40 do 55 km/h, w porywach nad morzem do 100 km/h, na północy miejscami do 90 km/h, w pasie dzielnic centralnych do 80 km/h, na obszarach podgórskich w Sudetach do 75 km/h, na południu do 60 km/h, południowo-zachodni. W górach porywy do 90 km/h, powodujące zamiecie śnieżne.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Opady deszczu i deszczu ze śniegiem, okresami również śniegu. W rejonach podgórskich i w górach opady śniegu, przyrost pokrywy śnieżnej o 5 cm do 10 cm. Temperatura minimalna od 0 st.C na wschodzie i miejscami na północy do 3 st.C na zachodzie, w rejonach podgórskich od -5 st.C do 0 st.C. Wiatr umiarkowany i dość silny, nad morzem początkowo silny i bardzo silny, od 40 km/h do 55 km/h, w porywach nad morzem do 100 km/h, w północnej połowie kraju do 90 km/h, na obszarach podgórskich Dolnego Śląska do 80 km/h, w centrum i na południu do 70 km/h, południowo-zachodni. W trakcie nocy wiatr będzie słabł. W górach porywy do 110 km/h, powodujące zawieje i zamiecie śnieżne.

We wtorek zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, lokalnie deszczu ze śniegiem, w górach śniegu i tam przyrost pokrywy śnieżnej o około 5 cm. Pod wieczór przelotny śnieg możliwy również na północnym wschodzie. Na północnym wschodzie możliwe burze. Temperatura maksymalna od około 5 st.C na wschodzie, nad morzem i w Kotlinie Kłodzkiej do 10 st.C na południowym zachodzie, w rejonach podgórskich Karpat około 3 st.C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach nad morzem do 70 km/h, w głębi lądu do 60 km/h, z kierunków zachodnich. W górach porywy do 90 km/h, powodujące zawieje i zamiecie śnieżne.

W poniedziałek w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Możliwe opady deszczu. Temperatura maksymalna 7 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, po południu i wieczorem w porywach do 90 km/h, południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie duże. Opady deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna 1 st.C. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni.

We wtorek w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 8 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, w porywach do 60 km/h, zachodni.