W poniedziałek zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami duże. Miejscami przelotne opady deszczu i burze, zwłaszcza od Pomorza i Warmii po Śląsk. Możliwy grad. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 20 mm. Temperatura maksymalna od 25 st. C na północy do 31 st. C na południowym wschodzie, nad morzem od 21 st. C do 25 st. C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, z kierunków zachodnich. W czasie burz porywy wiatru do 80 km/h.

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże, na północnym zachodzie i krańcach południowo-wschodnich rozpogodzenia. Miejscami, głównie na południu i wschodzie, przelotne opady deszczu i zanikające burze, na południu kraju mogą występować przez całą noc. Prognozowana suma opadów miejscami do 15 mm. Nad ranem utworzą się lokalne mgły ograniczające widzialność do 400 m. Temperatura minimalna od 12 st. C na północy do 18 st. C na południu, chłodniej w kotlinach sudeckich: od 11 st. C do 13 st. C. Wiatr słaby, zmienny, tylko na wybrzeżu umiarkowany, zachodni. W czasie burz możliwe porywy wiatru do 80 km/h.

Prognoza pogody na wtorek

We wtorek na północnym zachodzie na ogół pogodnie, tylko lokalnie wzrost zachmurzenia do dużego i możliwy przelotny deszcz. Poza tym zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu i burze, miejscami opady gradu. Prognozowana suma opadów na wschodzie i południu do 30 mm. Temperatura maksymalna od 22 st. C na wschodzie Pomorza i Warmii do 26 st. C w centrum kraju i 30 st. C na Podkarpaciu, nad morzem oraz na Górnym Śląsku i na Podhalu około 20 st. C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, z kierunków zachodnich i północnych. W czasie burz porywy wiatru do 80 km/h.

W poniedziałek w Warszawie zachmurzenie umiarkowane, po południu możliwy wzrost do dużego i wtedy przelotne opady deszczu i burze z gradem. Temperatura maksymalna 29 st. C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą zachodniego. W trakcie ewentualnych burz porywy wiatru do 80 km/h. W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami możliwe przelotne opady deszczu i zanikające burze. Temperatura minimalna 16 st. C. Wiatr słaby, zmienny. W czasie burz wiatr porywisty. We wtorek w stolicy umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu i możliwe burze z gradem. Temperatura maksymalna 25 st. C. Wiatr słaby, zmienny. W trakcie ewentualnych burz porywy wiatru do 80 km/h.(PAP)

ak/ zm/