W piątek zachmurzenie duże i całkowite. Na krańcach wschodnich i w rejonach podgórskich opady śniegu i deszczu ze śniegiem, na pozostałym obszarze głównie opady deszczu. Opady od zachodu stopniowo zanikające. Na wschodzie kraju, zwłaszcza w pierwszej połowie dnia, opady marznącego deszczu powodującego gołoledź. Lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od 0 st.C na Podkarpaciu i Suwalszczyźnie do 5 st.C w centrum i 8 st.C na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, z kierunków południowych. Na zachodnim wybrzeżu wiatr w porywach do 55 km/h, w Karpatach do 60 km/h, w Sudetach do 70 km/h. W górach zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami na zachodzie oraz w centrum. Opady deszczu, deszczu ze śniegiem, w drugiej połowie nocy również śniegu. Początkowo na krańcach południowo-wschodnich możliwe opady marznące, powodujące gołoledź. W górach opady śniegu, w Sudetach przyrost pokrywy śnieżnej o około 7 cm. Początkowo na północnym wschodzie mgły ograniczające widzialność do 500 m. Temperatura minimalna od 0 st.C do 2 st.C, na obszarach podgórskich Karpat od -6 st.C do -1 st.C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach miejscami na zachodzie i wybrzeżu do 70 km/h, w głębi kraju do 60 km/h, z kierunków zachodnich, jedynie w rejonie Zatoki Gdańskiej południowy. W Karpatach porywy wiatru do 80 km/h, w Sudetach do 100 km/h, powodujące zawieje i zamiecie śnieżne.

W sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem, przejściowo śniegu i krupy śnieżnej. Lokalnie możliwe burze. W rejonach podgórskich i w górach opady śniegu, przyrost pokrywy śnieżnej o około 5 cm do 7 cm. Temperatura maksymalna od 0°C w dolinach karpackich do 3 st.C w centrum i 5 st.C na zachodzie oraz 6 st.C na Pomorzu Zachodnim. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach na południowym zachodzie i nad morzem do 70 km/h, w głębi kraju do 65 km/h, zachodni. W Karpatach porywy do 70 km/h, w Sudetach do 100 km/h, powodujące zawieje i zamiecie śnieżne.

W piątek w Warszawie zachmurzenie duże. Opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna 4 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie na ogół duże. Przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna około 2 st.C. Wiatr przeważnie umiarkowany, w drugiej połowie nocy w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni i zachodni. W sobotę w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Możliwe również opady krupy śnieżnej oraz krótkotrwałe burze. Temperatura maksymalna 3 st.C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 65 km/h, wieczorem nieco słabnący, zachodni.