W środę w kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, na południu i zachodzie okresami duże z przelotnymi opadami deszczu. Wzdłuż południowego pogranicza lokalne burze, najbardziej prawdopodobne na Pogórzu Karpackim i w Karpatach. Możliwy grad. W czasie burz opady deszczu do 15 mm - 20 mm. Na szczytach Tatr opady deszczu ze śniegiem lub śniegu. Temperatura maksymalna od 11 st. C na Suwalszczyźnie do 16 st. C w centrum kraju i 20 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby, zmienny, z przewagą kierunków wschodnich. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h.

Przymrozki na północnym wschodzie i wschodzie kraju

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże z rozpogodzeniami na wschodzie kraju. Początkowo na południu kraju możliwe zanikające burze. Miejscami na południu, zachodzie i północnym zachodzie opady deszczu. Nad ranem w dolinach górskich lokalne mgły ograniczająca widzialność do 400 m. Temperatura minimalna od -1 st. C na północnym wschodzie do 6 st. C w centrum i 10 st. C na północnym zachodzie. Na północnym wschodzie i wschodzie kraju przygruntowe przymrozki do -4 st. C. Wiatr słaby, w centrum i na północy kraju także umiarkowany, południowo-wschodni.

Pogoda na czwartek

W czwartek zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu. Miejscami, z wyjątkiem krańców północnych i wschodnich, burze, możliwy grad. W czasie burz opady deszczu do 15 mm - 20 mm. Temperatura maksymalna od 14 st. C na północy i w dolinach karpackich do 18 st. C w centrum kraju i 20 st. C na Śląsku i Opolszczyźnie. Wiatr na zachodzie kraju słaby, zmienny, poza tym słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h.

W środę w Warszawie zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Temperatura maksymalna 15 st. C. Wiatr przeważnie słaby, okresami umiarkowany, z kierunków wschodnich. W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura minimalna 4 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

W czwartek w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 18 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-wschodni.