W środę zachmurzenie przeważnie umiarkowane i duże. Gdzieniegdzie przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem, zwłaszcza na północnym wschodzie. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz na ogół do 15 mm, tylko na wschodzie kraju lokalnie do 30 mm. Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze kraju od 21 st.C do 24 st.C, chłodniej miejscami na północy i w rejonach podgórskich, od 19 st.C do 20 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zmieniających się. W czasie burz porywy wiatru do 75 km/h, zwłaszcza na północnym wschodzie.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i przejściowymi rozpogodzeniami. Miejscami przelotne opady deszczu, początkowo burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 20 mm. Gdzieniegdzie mgła ograniczające widzialność do 300 metrów. Temperatura minimalna od 12 st.C do 16 st.C, lokalnie przy dłuższych rozpogodzeniach spadek temperatury do 10 st.C. Wiatr słaby, zmienny, z przewagą północno-wschodniego. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h. Wysoko w Tatrach wiatr w porywach do 70 km/h.

Jaka pogoda w czwartek?

W czwartek zachmurzenie umiarkowane i duże. Na południu i w centrum, okresami opady deszczu, przejściowo o natężeniu umiarkowanym. Miejscami także burze, najsilniejsze na południowym wschodzie i tam lokalnie grad. Na pozostałym obszarze kraju opady przelotne. Prognozowana suma opadów do 25 mm na południu. Temperatura maksymalna przeważnie od 18 st.C do 23 st.C, cieplej na południowym wschodzie około 25 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, z kierunków wschodnich i północnych. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h, ale na południowym wschodzie do 80 km/h. Wysoko w Tatrach wiatr w porywach początkowo do 70 km/h.

W środę w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, możliwe także burze. Suma opadów w burzach do około 15 mm. Temperatura maksymalna 22 st.C. Wiatr słaby, zmienny. W czasie burzy porywy wiatru do 70 km/h. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Możliwe zanikające opady deszczu. Lokalnie silne zamglenia. Temperatura minimalna 13 st.C. Wiatr słaby, północny i północno-wschodni.

W czwartek w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami oraz przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 21 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni.