Polska jest pomiędzy niżem znad północnych Włoch a niżem znad Skandynawii, w strefie frontu atmosferycznego. Na wschodzie kraju zalega gorące powietrze zwrotnikowe, nad pozostały obszar napływa chłodniejsze powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 994 hPa i zacznie rosnąć.

We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Opady deszczu, w pasie od Śląska po Mazury i Podlasie okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym. Na południowym wschodzie możliwe również burze. Suma opadów do 25 mm. Temperatura maksymalna od 17 st.C na południowym zachodzie i lokalnie w centrum, do 29 st.C na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na wschodzie z kierunków zmieniających się, na zachodzie, północny i północno-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 80 km/h. Początkowo wysoko w Tatrach porywy wiatru do 90 km/h.

W nocy na południu i wschodzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i tam stopniowo zanikające przelotne opady deszczu i burze. Suma opadów w czasie burz do 30 mm. Na pozostałym obszarze pogodnie i bez opadów. Na zachodzie i w centrum lokalnie mgły, ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 8 st.C lokalnie na północnym wschodzie, 12 st.C w centrum, do 18 st.C na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i północny. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

W środę zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie na wschodzie i południowym wschodzie zachmurzenie duże z przelotnymi opadami deszczu. W Bieszczadach możliwe burze. Suma opadów na południowym wschodzie do 20 mm. Temperatura maksymalna od 21 st.C na północy do 26 st.C na zachodzie; w obszarach podgórskich od 19 st.C do 20 st.C. Wiatr słaby, zmienny, na wschodzie, północny. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

We wtorek w Warszawie zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna około 22 st.C.Wiatr słaby, chwilami wzmagający się do umiarkowanego, północno-wschodni skręcający na północno-zachodni. W nocy pochmurno. Temperatura minimalna 15 st.C. Wiatr słaby, chwilami wzmagający się do umiarkowanego, północno-zachodni i północny.

W środę w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna 24°C. Wiatr słaby, północny.