W poniedziałek zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na południu kraju wzrost do dużego i tam miejscami opady deszczu. Temperatura maksymalna zwykle od 20°C do 24°C, a na południowym wschodzie do 26 st. C, jedynie nad morzem i na Suwalszczyźnie chłodniej, od 18 st. C do 22 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich, na północy i wschodzie zwykle słaby, zmienny.

W nocy na południu i południowym zachodzie przewaga zachmurzenia dużego i miejscami opady deszczu, głównie w górach. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna przeważnie od 10 st. C do 15 st. C, na północnym wschodzie chłodniej, od 6°C do 10°C. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich.

Pogoda na wtorek

We wtorek w południowej połowie kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, a na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. W południowej połowie kraju miejscami opady deszczu, a od Górnego Śląska przez Małopolskę i województwo świętokrzyskie po Podkarpacie oraz Zamojszczyznę gdzieniegdzie burze. Prognozowana suma opadów w rejonach burz do 25 mm. Temperatura maksymalna przeważnie od 23 st. C do 27 st. C, chłodniej będzie nad morzem i w rejonach podgórskich, od 17 st. C do 21 st. C. Wiatr słaby, miejscami umiarkowany, z kierunków wschodnich. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h.