Jak informuje IMGW, w piątek w kraju zachmurzenie małe, miejscami umiarkowane, na północnym zachodzie wzrastające do dużego, aż do wystąpienia przelotnych opadów deszczu oraz burz, lokalnie z gradem. W czasie burz prognozowana wysokość opadów od 10 mm do 20 mm, lokalnie na Pomorzu do 30 mm. Temperatura maksymalna nad morzem i na Nizinie Szczecińskiej od 23 st. C do 26 st. C, na pozostałym obszarze od 28 st. C na Suwalszczyźnie i Podhalu, do około 33 st. C w centrum i 36 st. C na Dolnym Śląsku, w Wielkopolsce i na Ziemi Lubuskiej. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i południowy, na północnym zachodzie kraju skręcający na zachodni i północno-zachodni. W czasie burz wiatr w porywach do 85 km/h.

W nocy na południowym wschodzie i wschodzie zachmurzenie małe i umiarkowane i tu bez opadów; na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem, zwłaszcza początkowo. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz od 15 mm do 30 mm. Temperatura minimalna od 13 st. C, 16 st. C na północnym zachodzie i w dolinach górskich do 17 st. C, 20 st. C na pozostałym obszarze. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, na wschodzie z kierunków południowych, na zachodzie i w centrum zachodni i północno-zachodni. W czasie burz wiatr w porywach do 75 km/h, początkowo lokalnie do 85 km/h.

W sobotę na zachodzie i północnym zachodzie zachmurzenie przeważnie małe, bez opadów. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże, tylko rano na południowym wschodzie małe; przelotne opady deszczu, miejscami burze, również z gradem. Prognozowana wysokość opadów podczas burz do 20 mm, w Karpatach do 25 mm. Temperatura maksymalna od 19 st. C, 20 st. C na krańcach północnych, 22 st. C, 26 st. C na przeważającym obszarze kraju, do 30 st. C, 32 st. C na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i północny, na wschodzie początkowo z kierunków południowych. W czasie burz wiatr w porywach do 70 km/h.