W poniedziałek będzie zachmurzenie całkowite i duże, na północy większe przejaśnienia. Miejscami opady śniegu, na południowym wschodzie także deszczu ze śniegiem. Prognozowany przyrost grubości pokrywy śnieżnej o 5 cm do 8 cm w Karpatach i o 5 cm w Sudetach oraz miejscami na Podlasiu. Temperatura maksymalna od -3°C do 2°C. Wiatr słaby i umiarkowany, na wschodnim wybrzeżu porywisty, z kierunków północnych.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami, zwłaszcza w południowej połowie kraju, opady śniegu. Prognozowany przyrost grubości pokrywy śnieżnej o około 5 cm na południu kraju. Temperatura minimalna na północy i w rejonach podgórskich od -9°C do -4°C, na pozostałym obszarze i na wybrzeżu od -3°C do 0°C. Wiatr słaby, z kierunków północnych, tylko na wybrzeżu i Pomorzu umiarkowany, południowo-wschodni i wschodni.

We wtorek na południu kraju zachmurzenie umiarkowane i duże i tu przelotne opady śniegu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i na wschodzie oraz w centrum opady śniegu. Prognozowany przyrost grubości pokrywy śnieżnej o około 5 cm w Karpatach. Temperatura maksymalna od -6°C na północnym wschodzie i w rejonach podgórskich Karpat, około -2°C w centrum, do 1°C miejscami na południu. Wiatr słaby i umiarkowany, na wschodzie z kierunków północnych, na zachodzie południowo-wschodni i wschodni.

W Warszawie w poniedziałek zachmurzenie duże. Okresami opady śniegu. Temperatura maksymalna 0°C. Wiatr słaby, północno-wschodni i północny. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami słabe opady śniegu. Temperatura minimalna -5°C. Wiatr słaby, północny. We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna -3°C. Wiatr słaby, północny i północno-wschodni.