W środę zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, miejscami burze, na południowym wschodzie lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów od 10 mm do 15 mm, a na krańcach wschodnich i na południowym wschodzie kraju miejscami do 30 mm. Bez opadów tylko na zachodzie Polski. Temperatura maksymalna od 20 st.C do 25 st.C, chłodniej na Podhalu i miejscami na Pomorzu około 19 st.C. Wiatr na ogół umiarkowany i porywisty, nad morzem okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, północno-zachodni i zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami, szczególnie na zachodzie, duże. Na wschodzie i południu zanikające przelotne opady deszczu i lokalne burze; w drugiej części nocy na zachodzie ponownie opady deszczu. Prognozowana wysokość opadów od 10 mm do 15 mm na północnym zachodzie.

Prognoza pogody na czwartek

W czwartek nad ranem lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 400 metrów. Temperatura minimalna od 10 st.C do 14 st.C; chłodniej na Podhalu około 8 st.C oraz cieplej nad samym morzem około 15 st.C. Wiatr słaby, tylko nad morzem umiarkowany i porywisty, z kierunków zachodnich. W dzień zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Przelotne opady deszczu, a na zachodzie i północy miejscami burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz od 15 mm do 20 mm. Bez opadów tylko na północnym wschodzie kraju. Temperatura maksymalna od 18 st.C, 20 st.C na zachodzie, północy i w rejonach podgórskich Karpat do 22 st.C, 25 st.C na wschodzie kraju. Wiatr słaby i umiarkowany, na zachodzie i północy porywisty, południowo-zachodni i zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.