Prognozowana wysokość opadów podczas burz w północno wschodniej części kraju od 10 mm do 15 mm, a w południowo wschodniej od 20 mm do 25 mm. Temperatura maksymalna od 16 do 20 stopni Celsjusza, najchłodniej nad morzem od 13 do 15 stopni. Wiatr słaby, w czasie burz porywisty, północno-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h, a na południowym wschodzie do 70 km/h.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane na przeważającym obszarze kraju, jedynie na wschodzie duże z zanikającymi przelotnymi opadami deszczu i burzami. Prognozowana wysokość opadów podczas burz około 10 mm, na Podkarpaciu do 15 mm. Miejscami mgły ograniczające widzialność do 500 m, lokalnie do 300 m. Temperatura minimalna od 5 stopni na południowym zachodzie do 10 stopni na południowym wschodzie, lokalnie na Suwalszczyźnie około 4 stopni Celsjusza. Wiatr słaby, w czasie burz w porywach do 55 km/h, zmienny, z przewagą kierunków zachodnich.

W sobotę zachmurzenie małe i umiarkowane wzrastające do dużego z przelotnymi opadami deszczu. Temperatura maksymalna od 17 do 21 stopni Celsjusza, nad samym morzem od 14 do 16 stopni. Wiatr słaby, jedynie na wybrzeżu umiarkowany i porywisty, z kierunków zachodnich, na południu zmienny.

W piątek w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, możliwa burza. Temperatura maksymalna 20 stopni. Wiatr słaby, okresami umiarkowany i porywisty, północno-zachodni. Porywy wiatru do 60 km/h.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura minimalna 8 stopni. Wiatr słaby, północno-zachodni.

W sobotę w Warszawie zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 21 stopni. Wiatr słaby, północno-zachodni.