W czwartek zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Przez kraj, z zachodu na wschód, będzie się przemieszczała strefa słabych przelotnych opadów deszczu. Temperatura maksymalna od 17 do 21 st. C, chłodniej nad morzem od 14 do 16 st. C. Wiatr umiarkowany, nad morzem dość silny, w całym kraju porywisty. Porywy wiatru nad morzem i początkowo w Sudetach do 80 km/h.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Jedynie w Karpatach okresami zachmurzenia duże, początkowo słabych przelotne opady deszczu. Miejscami mgła ograniczająca widzialność do 100 m. Temperatura minimalna od 4 st. C na południowym wschodzie do 11 st. C na północy. Wiatr słaby, zmienny z przewagą kierunków zachodnich, nad morzem umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni.

W piątek zachmurzenie małe i umiarkowane. Rano na wschodzie i południu miejscami mgła ograniczająca widzialność do 100 m. Temperatura maksymalna od 17 st. C na północnym wschodzie do 21 st. C na południowym zachodzie; nad morzem od 15 do 16 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych; w Sudetach porywy wiatru do 60 km/h.