W nocy na zachodzie kraju zachmurzenie umiarkowane i nad morzem przelotne opady deszczu i możliwe burze. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie umiarkowane i duże z opadami deszczu i lokalnymi burzami. W Małopolsce i na Lubelszczyźnie opady o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana wysokość opadów do 30 mm w Małopolsce. Temperatura minimalna od 9 st.C do 14 st.C; chłodniej w kotlinach sudeckich, na Pomorzu i miejscami na Mazurach od 7 st.C do 8 st.C. Wiatr słaby, na wybrzeżu umiarkowany oraz porywisty, z kierunków zachodnich i północnych. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h, a w Karpatach do 70 km/h.

W poniedziałek na zachodzie kraju zachmurzenie umiarkowane i tylko nad morzem przelotne opady deszczu oraz na wschodnim wybrzeżu możliwe burze. Prognozowana wysokość opadów w burzach lokalnie do 15 mm, a na Lubelszczyźnie do 20 mm. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże z opadami deszczu; na wschodzie gdzieniegdzie opady o natężeniu umiarkowanym i tam prognozowana wysokość opadów do 15 mm. Temperatura maksymalna od 15 st.C do 20 st.C, tylko w rejonach podgórskich Karpat i miejscami na Lubelszczyźnie około 14 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny i porywisty, z kierunków zachodnich i północnych. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h, a w Karpatach do 70 km/h.

W Warszawie w niedzielę zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Niewielka możliwość słabego, przelotnego deszczu. Temperatura maksymalna 20 st.C. Wiatr słaby, zachodni. W nocy zachmurzenie przed północą małe i umiarkowane, potem wzrastające do dużego. Nad ranem możliwe słabe opady deszczu. Temperatura minimalna 12 st.C. Wiatr słaby, zmienny, z przewagą kierunków zachodnich. W poniedziałek w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna 19 st.C. Wiatr słaby, chwilami po południu wzmagający się do umiarkowanego i porywistego, z kierunków zachodnich. (PAP)

zm/