W czwartek na wschodzie kraju zachmurzenie przeważnie umiarkowane, na północnym wschodzie lokalnie możliwe przelotne opady deszczu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże i przelotne opady deszczu, na zachodzie oraz południu miejscami burze. Prognozowana wysokość opadów podczas burz od 10 mm do 15 mm. Temperatura maksymalna od 17 st. C na zachodzie do 24 st. C na wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem porywisty, południowo-zachodni i zachodni. Podczas burz porywy wiatru do 65 km/h. W górach porywy wiatru do 70 km/h.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, z wyjątkiem południowego wschodu. Na południowym zachodzie możliwe burze. Temperatura minimalna od 12 st. C do 15 st. C; w rejonach podgórskich około 11 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich. W górach porywy wiatru do 70 km/h.

Prognoza pogody na piątek

W piątek zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu. W strefie od Helu przez Warmię i Mazury, Kujawy, wschodnią Wielkopolskę, zachodnią Małopolskę, Ziemię Łódzką, Wyżynę Świętokrzyską aż po Małopolskę i Tatry miejscami burze. Prognozowana wysokość opadów podczas burz od 10 mm do 20 mm. Temperatura maksymalna od 20 st. C do 24 st. C, chłodniej nad morzem 19 st. C i na Podhalu 17 st. C. Wiatr na wschodzie słaby, zachodni i południowo-zachodni, na pozostałym obszarze przeważnie umiarkowany, nad morzem okresami dość silny, porywisty, północno-zachodni. Podczas burz porywy wiatru do 70 km/h. W Karpatach porywy do 60 km/h.

W Warszawie w czwartek zachmurzenie początkowo małe, stopniowo wzrastające do umiarkowanego i dużego. Temperatura maksymalna 22 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami oraz możliwe słabe przelotne opady deszczu. Nad ranem lokalnie możliwe silne zamglenia. Temperatura minimalna 14 st. C. Wiatr słaby, południowo-zachodni i zachodni.

W piątek zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu oraz burze. Prognozowana suma opadów podczas burz do 15 mm. Temperatura maksymalna 23 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich. W czasie burz wiatr w porywach do 60 km/h.(PAP)

ag/ jann/