Ciśnienie początkowo będzie rosło, po południu zacznie spadać. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1013 hPa i będzie spadać.

W piątek zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 15 st.C nad morzem, około 19 st.C na przeważającym obszarze do 21 st.C na południu. Wiatr słaby i umiarkowany z kierunków południowych.

W nocy zachmurzenie przeważnie umiarkowane, miejscami na południu i nad morzem małe. Lokalnie na południu mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 7 st.C na Podlasiu, Kielecczyźnie i w Małopolsce do 12 st.C na Półwyspie Helskim oraz na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie i na Śląsku; chłodniej na Podhalu około 5 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, w górach w porywach do 60 km/h, południowy skręcający od zachodu na południowo-zachodni.

W sobotę na południowym wschodzie zachmurzenie małe i umiarkowane, na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 14 st.C nad morzem, około 18 st.C na przeważającym obszarze do 21 st.C na południu. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem w porywach do 55 km/h, południowo-zachodni. W górach porywy do 90 km/h.