We wtorek w Polsce zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, tylko na krańcach północnych i miejscami w Karpatach duże. Na północy słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 10 st. C na Suwalszczyźnie do 16 st. C na Dolnym Śląsku; w rejonach podgórskich Karpat około 8 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami dość silny i w porywach do 55 km/h, południowy i południowo-zachodni. W Sudetach porywy wiatru do 70 km/h i stopniowo słabnące.

W nocy w kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na wybrzeżu i Pomorzu oraz miejscami w Karpatach duże; na północnym zachodzie słaby deszcz. Lokalnie na wschodzie mgła ograniczająca widzialność do 500 metrów, a w dolinach karpackich do 200 metrów. Temperatura minimalna od 2 st. C w Małopolsce, na Kielecczyźnie i Podkarpaciu, około 6 st. C w centrum, do 11 st. C miejscami na wybrzeżu; chłodniej gdzieniegdzie w dolinach karpackich około 0 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu, Pomorzu i w rejonach podgórskich Karpat porywisty, południowo-zachodni i południowy. W Karpatach porywy wiatru do 70 km/h.

Prognoza pogody na środę

W środę w Polsce zachmurzenie ma być małe i umiarkowane, na zachodzie, północy i miejscami w Karpatach duże; na północnym zachodzie przelotne opady deszczu. Rano, gdzieniegdzie w kotlinach karpackich, zanikająca mgła ograniczająca widzialność do 300 metrów. Temperatura maksymalna od 10 st. C na Suwalszczyźnie i w rejonach podgórskich Karpat do 15 st. C na wybrzeżu i krańcach południowo-wschodnich. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu, Pomorzu i w Karpatach porywisty, południowy i południowo-zachodni. W rejonach podgórskich Karpat porywy wiatru do 60 km/h, w Karpatach do 70 km/h.