W poniedziałek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, a na zachodzie z rozpogodzeniami. Miejscami przelotne opady śniegu, lokalnie na północy możliwy przyrost pokrywy śnieżnej o 6 cm. Temperatura maksymalna od -1 st. na północnym wschodzie do 4 st., 5 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, we wschodniej połowie kraju porywisty, północno-zachodni i północny. W rejonach opadów śniegu wiatr może powodować zawieje śnieżne.

W nocy na zachodzie zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie umiarkowane oraz duże i miejscami przelotne opady śniegu. Na zachodzie woj. warmińsko-mazurskiego możliwy przyrost pokrywy śnieżnej o około 5 cm. W centrum lokalnie marznące mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna na przeważającym obszarze kraju od -7 st. do -4 st., na Suwalszczyźnie i na obszarach podgórskich spadek temperatury do -10 st., -8 st.; cieplej na wybrzeżu, około -2 st. Na wschodzie wiatr słaby, początkowo miejscami umiarkowany i porywisty, zachodni i północno-zachodni; na pozostałym obszarze przeważnie słaby, zmienny.

We wtorek na zachodzie zachmurzenie przeważnie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane, okresami duże i miejscami przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna od -1 st., 0 st. na wschodzie do 5 st. na zachodzie, na Podhalu -2 st. Wiatr słaby, na południu i wschodzie przeważnie zmienny, na pozostałym obszarze z kierunków południowych.

W poniedziałek w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna około 2 st. Wiatr przeważnie umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Możliwe słabe opady śniegu. Spadek temperatury poniżej 0 st. może powodować oblodzenie mokrych nawierzchni dróg i chodników. Temperatura minimalna około -4 st. Wiatr słaby, północno-zachodni.

We wtorek w stolicy zachmurzenie umiarkowane i duże. Możliwe słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna około 1 st. Wiatr słaby, zmienny.