W niedzielę, zachmurzenie umiarkowane okresami duże, jedynie na wschodzie początkowo pogodnie. Przelotne opady deszczu oraz burze, głównie na zachodzie, północy oraz południowym wschodzie. Tam też prognozowana suma opadów od 15 mm do 20 mm, możliwy również grad. Temperatura maksymalna od 21 st. C, 23 st. C na północy do 26 st. C na południu i 28 st. C na Podkarpaciu; chłodniej tylko nad morzem, od 19 st. C do 20 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni i południowy. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h, na północy miejscami do 80 km/h. Wysoko w Sudetach wiatr w porywach do 65 km/h.

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, a nad morzem oraz południowym wschodzie i częściowo wschodzie kraju również burze. Na południowym wschodzie prognozowana suma opadów od 20 mm do 40 mm. Na północnym wschodzie lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 500 metrów. Temperatura minimalna od 13 st. C do 16 st. C, jedynie w kotlinach górskich około 11 st. C. Wiatr będzie słaby, tylko we wschodniej części wybrzeża umiarkowany i porywisty, południowy i południowo-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 75 km/h. Na szczytach Sudetów porywy wiatru do 60 km/h.

W poniedziałek na północnym wschodzie, częściowo wschodzie oraz miejscami na północy zachmurzenie umiarkowane, okresami duże i przelotne opady deszczu, a na Mazurach i Suwalszczyźnie również burze. Na północnym wschodzie prognozowana suma opadów około 10 mm. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane, lokalnie możliwy słaby deszcz. Temperatura maksymalna od 22 st. C na północy do 25 st. C na południu. Wiatr będzie słaby, nad morzem umiarkowany i porywisty, zachodni i południowo-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

W niedzielę w Warszawie zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 24 st. C. Wiatr umiarkowany, porywisty, południowy skręcający na zachodni. W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna 16 st. C. Wiatr słaby, zmienny, nad ranem południowo-zachodni. W poniedziałek w stolicy zachmurzenie małe i umiarkowane, chwilami wzrastające do dużego. Początkowo możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 25 st. C. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich.