Jak podał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Europa Centralna i krańce północno-wschodnie kontynentu będą pod wpływem niżów z frontami znad Wysp Brytyjskich i północno-zachodniej Rosji. Pozostały obszar Europy znajdzie się w zasięgu wyżów.

Północno-wschodnia część Polski nadal będzie w zasięgu wyżu znad Skandynawii, przejściowo zaznaczy się tam rozmywający chłodny front atmosferyczny związany z niżem nad zachodnią Rosją. Pogodę w południowo-zachodniej części kraju kształtować będzie zatoka z frontami atmosferycznymi oraz linią zbieżności, które związane będą układem niżowym znad Wysp Brytyjskich. Na północnym wschodzie nadal zalegać będzie chłodna masa powietrza pochodzenia arktycznego, nad pozostałą część Polski z południowego zachodu zacznie napływać cieplejsze powietrze polarne morskie. Ciśnienie będzie spadać.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1004 hPa i będzie spadać.

W czwartek w Polsce zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Na zachodzie i południu kraju przelotne opady deszczu. W strefie od Pomorza Zachodniego, przez Dolny Śląsk, Opolskie oraz Śląsk, po południową Małopolskę, miejscami burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz od 20 mm do 30 mm. Temperatura maksymalna od 18 st. C na Suwalszczyźnie, około 23 st. C w centrum, do 26 st. C na południowym zachodzie. Wiatr umiarkowany, porywisty, nad morzem okresami dość silny, w porywach do 65 km/h, wschodni i południowo wschodni, wieczorem na południowym zachodzie skręcający na zachodni. W czasie burz w porywach do 80 km/h.

W nocy w kraju zachmurzenie ma być duże, jedynie na krańcach północno wschodnich umiarkowane. Przelotne opady deszczu miejscami o natężeniu umiarkowanym i silnym, oraz początkowo burze, możliwy grad. Prognozowana wysokość opadów od 15 mm do 25 mm, lokalnie do 30 mm na Pomorzu Zachodnim. W kotlinach sudeckich możliwa mgła ograniczająca widzialność do około 300 m. Temperatura minimalna od 10 do 15 st. C, nieco chłodniej na wschodzie i północy, miejscami 7 do 9 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na Pomorzu dość silny i porywisty, w porywach około 65 km/h, wschodni; na zachodzie i południu wiatr z sektora południowo-zachodniego. W czasie burz wiatr porywisty.

W piątek w Polsce zachmurzenie będzie duże i całkowite. Na zachodzie miejscami większe przejaśnienia. Opady deszczu, w strefie od Pomorza Gdańskiego, przez Mazowsze po Ziemię Chełmską, okresami opady o natężeniu umiarkowanym. Prognozowana wysokość opadów miejscami około 25 mm. Na zachodzie kraju możliwe burze. Temperatura maksymalna od 20 do 23 st. C na zachodzie i południu, około 18 st. C na północnym wschodzie i tylko 13-16 st. C w strefie największych opadów (od Pomorza po Lubelszczyznę). Wiatr na wschodzie i północy umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do około 60 km/h, południowo-wschodni, na zachodzie wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni. W czasie burz wiatr porywisty.

W czwartek w Warszawie zachmurzenie ma być małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 22 st. C. Wiatr początkowo słaby, potem umiarkowany, wschodni.

W nocy w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Opady deszczu, okresami o umiarkowanym natężeniu. Suma opadów do 15 mm. Temperatura minimalna 11 st. C. Wiatr umiarkowany, porywisty, wschodni.

W piątek w Warszawie zachmurzenie duże. Opady deszczu, okresami o umiarkowanym i silnym natężeniu. Suma opadów do 20 mm. Temperatura maksymalna 15 st. C. Wiatr umiarkowany, porywisty, południowo-wschodni i wschodni.