W czwartek kraju od godz. 12.00 do 20.00 będzie zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów w burzach od 15 mm do 25 mm, w pasie od Mazur, przez Mazowsze po Małopolskę miejscami do 40 mm.

Temperatura maksymalna od 20 st. C do 24 st. C na zachodzie i w centrum, oraz od 26 st. C do 29 st. C na wschodzie Polski, najchłodniej nad samym morzem i w obszarach podgórskich Sudetów około 18 st. C.

Wiatr słaby i umiarkowany, na wschodzie południowo-wschodni, w centrum wschodni, na zachodzie skręcający na północno-zachodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany, okresami dość silny, porywisty. W czasie burz wiatr w porywach do 80 km/h.

Na czwartkowy wieczór noc i piątek do godz. 20.00 IMGW przygotował prognozę orientacyjną. Zgodnie z nią w nocy spodziewanej jest zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu. Początkowo miejscami burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów w burzach do 20 mm. Lokalne mgły ograniczające widzialność do 300 m.Temperatura minimalna od 11 st. C do 16 st. C, 17 st. C miejscami na wschodzie i w centrum, w Tatrach 7 st. C.

Wiatr na ogół słaby, północno-zachodni i zachodni, tylko na krańcach na wschodnich południowo-wschodni i południowy. Wysoko w górach wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty. W czasie burz wiatr w porywach do 65 km/h, lokalnie początkowo na Pomorzu do 80 km/h.W dzień również zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, w centrum i na wschodzie burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz miejscami od 15 mm do 25 mm, na wschodzie do 40 mm.

Temperatura maksymalna od 22 st. C do 26 st. C, chłodniej nad morzem około 17°C, miejscami na Pomorzu i w obszarach podgórskich Sudetów około 19 st. C, cieplej na wschodzie od 27 st. C do 29 st. C.

Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i zachodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty. W czasie burz wiatr w porywach do 75 km/h.