We wtorek w kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Miejscami przelotne opady deszczu, na północnym wschodzie, wschodzie i centrum możliwe słabe burze. Temperatura maksymalna od 20 st., 23 st. na północy i na krańcach południowych do 24 st., 25 st. w centrum i 26 st. na zachodzie. Wiatr słaby, zmienny z przewagą północno-wschodniego. W czasie burz wiatr porywisty. W Bieszczadach porywy wiatru do 55 km/h.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie na północnym wschodzie początkowo miejscami zachmurzenie duże i zanikające przelotne opady deszczu. W drugiej połowie nocy miejscami krótkotrwałe mgły, ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 8 do 13 st., nad morzem od 14 do 15 st., w obszarach podgórskich lokalnie 7 st. Wiatr słaby, północno-wschodni i wschodni, na wschodzie północny. W Bieszczadach początkowo porywy wiatru do 55 km/h.

W środę zachmurzenie małe i umiarkowane, na wschodzie okresami wzrastające do dużego i tutaj możliwe przelotne opady deszczu i słabe burze. Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze od 23 do 25 st., na zachodzie do 27 st., nad morzem od 21 do 22 st., na Podhalu około 19 st. Wiatr słaby, północno-wschodni.