W piątek w Polsce zachmurzenie będzie duże. Na zachodzie i południu miejscami większe przejaśnienia. Opady deszczu, na wschodzie okresami opady o natężeniu umiarkowanym. Prognozowana wysokość opadów miejscami do 20 mm. Na zachodzie kraju możliwe burze. Temperatura maksymalna od 11 st. C do 16 st. C na wschodzie i północnym wschodzie, od 17 st. C do 22 st. C w centrum, cieplej na zachodzie: 23 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na wschodzie i północy okresami dość silny, w porywach do 55 km/h, nad morzem do 65 km/h, z kierunków południowych, w centrum i na południu zachodni i północno-zachodni. W czasie burz wiatr w porywach do 65 km/h.

W nocy w kraju zachmurzenie ma być duże z większymi przejaśnieniami, lokalne rozpogodzenia. Przelotne opady deszczu, miejscami burze. Na wschodzie Polski początkowo opady jednostajne. Prognozowana suma opadów do 10 mm, na południu do 20 mm. W drugiej części nocy miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 10 st. C do 14 st. C, chłodniej na północnym wschodzie 9 st. C. Wiatr słaby, z kierunków południowych, na południowym wschodzie wschodni.

W sobotę w Polsce zachmurzenie będzie duże. Na zachodzie większe przejaśnienia. Rano miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m. Przelotne opady deszczu, miejscami burze. Prognozowana wysokość opadów miejscami od 10 mm do 20 mm, na południu około 30 mm. Temperatura maksymalna od 18 st. C do 22 st. C, chłodniej na północnym wschodzie i wschodzie oraz na Podhalu od 13 st. C do 17 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na wschodzie z kierunków wschodnich, na zachodzie południowo-zachodni i zachodni. W czasie burz w porywach do 65 km/h.