Pozostała część kontynentu będzie w obszarze wysokiego ciśnienia rozciągającym się od Skandynawii po basen Morza Śródziemnego. Polska będzie na skraju wyżu z centrami nad Skandynawią. Z północy na południe kraju przemieszczał się będzie chłodny front atmosferyczny, związany z niżem nad północną Rosją. Południe i zachód kraju pozostanie w tej samej upalnej masie powietrza, a na pozostały obszar zacznie napływać z północy chłodniejsze powietrze pochodzenia polarnego morskiego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1007 hPa i będzie nieznacznie się wahać.

W kraju, zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami wzrastające do dużego, aż do wystąpienia w południowej połowie kraju przelotnych opadów deszczu oraz burz, lokalnie z gradem.

Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 20 mm, a na terenie Małopolski i Podkarpacia oraz w obszarach podgórskich i w górach do 30 mm. Temperatura maksymalna od 26 st. C do 31 st. C; chłodniej na wybrzeżu, w rejonie Zalewu Wiślanego, na krańcach północno-wschodnich i w rejonach podgórskich Karpat od 22 st. C do 25 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem porywisty, północno-wschodni i północny. W czasie burz porywy wiatru do 80 km/h.