Mecze rozegrano w województwach: kujawsko-pomorskim, dolnośląskim, wielkopolskim, lubelskim oraz podlaskim, a finał odbędzie się 18 czerwca 2017 r. na stadionie we Wronkach. Główną nagrodą dla zwycięskiej drużyny jest wyjazd na mecz Reprezentacji Polska – Kazachstan, który odbędzie się 4 września na Stadionie Narodowym w Warszawie.

W rozgrywkach turnieju wzięło udział 30 drużyn z małych miejscowości z różnych stron Polski. Mistrzowie pięciu etapów regionalnych, w których uczestniczyło po sześć zespołów oraz najlepszy zespół z drugiego miejsca wezmą udział w wielkim turnieju finałowym. W Ciechocinku 18 maja 2017 r. dokonano otwarcia I edycji turnieju Procam Cup 2017. Bezkonkurencyjny okazał się tam zespół UKS Jedynka Aleksandrów Kujawski, który jako pierwszy wywalczył awans do wielkiego finału. 

23 maja w turnieju w Sułowie dołączyli do nich gracze ZS Krośnice. Turniej eliminacyjny w województwie wielkopolskim wyłonił kolejnych finalistów – zawodników drużyny UKS Orlik Poznań, która zapewniła ogromne emocje na stadionie w Starych Oborzyskach.

W turnieju w Niedrzwicy Dużej bezkonkurencyjni okazali się natomiast gracze UKS Giganci Radymno i to oni dołączyli do grona finalistów turnieju. Akademia Piłkarska Jonkowo-Wrzesina zwyciężyła natomiast w ostatnim turnieju eliminacyjnym Procam Cup 2017, który odbył się w Zambrowie.

Szóstym finalistą będzie drużyna UKS Śrem, która dzięki czterem wygranym w turnieju eliminacyjnym w Starych Oborzyskach wywalczyła awans do Wielkiego Finału dzięki tzw. „dzikiej karcie”.

Warto dodać, że oprócz sportowych emocji firma Procam zapewniała każdej z drużyn biorących udział w finałach sprzęt sportowy. Poza tym wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali nagrody za udział w rywalizacji.

Partner turnieju - firma BASF - ufundowała natomiast nagrody w postaci biletów do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie wraz z udziałem w lekcji chemii dla klas ze szkół biorących udział w turnieju, które wykonały najciekawsze prace na temat: „Praca rolnika – najcenniejsza praca na Ziemi”.