Prokurator Rejonowy w Gryfinie (woj. zachodniopomorskie) skierował do tamtejszego Sądu Rejonowego akt oskarżenia wobec mężczyzny, podejrzanego o popełnienie oszustwa w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Z ustaleń śledczych wynika, że podejrzany zadeklarował na internetowym portalu ogłoszeniowym chęć sprzedaży 10 ton gryki. Gdy znalazł się na nią kupiec, oszust pobrał należność i zniknął.

Jak podaje prokuratura, na zamieszczone na portalu internetowym ogłoszenie z ofertą sprzedaży 10 ton gryki zareagowała pewna firma. Zainteresowany właściciel przelał na wskazane przez sprzedającego konto kwotę 38.520 zł, co stanowiło należność za nasiona. Sprzedawca jednak nie wywiązał się z dostawy gryki, a próby skontaktowania się z nim były bezskuteczne.

Policja namierzyła jednak i zatrzymała 56-letniego oszusta. Śledztwo wykazało, że podejrzany nie posiadał nasion, które oferował do sprzedaży. Na wniosek prokuratora sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny. Za zarzucane podejrzanemu przestępstwo na podstawie art. 286 § 1 kk grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat – informuje prokuratura w Gryfinie.