Do kolizji tira wyładowanego tucznikami doszło dziś około godz. 14 na drodze powiatowej w rejonie Bieżynia, w gminie Krzywiń. Z nieznanych przyczyn pojazd zjechał z drogi i wywrócił się na bok w rowie. Kierowca wyszedł ze zdarzenia bez szwanku, ale ucierpiało kilkanaście zwierząt z transportu.

Jak donosi lokalny serwis koscian.net, ciężarówką marki MAN kierował 22-letni mieszkaniec powiatu żuromińskiego, który był trzeźwy. Według ustaleń policji nie dostosował on jednak prędkości do warunków na drodze, wskutek czego stracił panowanie nad pojazdem. Kierowca został ukarany mandatem karnym.

W akcji ratunkowej uczestniczyli strażacy Komendy Powiatowej PSP w Kościanie oraz ochotnicy z Jerki i Krzywinia. Na miejsce wezwano również lekarza weterynarii. Strażacy uwolnili uwięzione w ładowni świnie, dla którym wygrodzono teren przy pomocy bali słomy.

Okazało się wówczas, że kilka zwierząt ma połamane nogi, a kilka kolejnych zginęło w ładowni wskutek upadku. Ocalałe zwierzęta załadowano na inną ciężarówkę, podstawioną przez przewoźnika. Do czasu wywiezienia świń i uprzątnięcia uszkodzonego tira ruch na trasie z Bielewa do Bieżynia odbywał się wahadłowo.