Do wypadku doszło wczoraj po południu w miejscowości Tyszowce, w powiecie tomaszowskim na Lubelszczyźnie. Dwaj mężczyźni z obrażeniami ciała trafili do szpitali, po tym jak wywrócił się ciągnik którym jechali.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że ciągnikiem do którego doczepione były dwie przyczepy z ziarnem kierował 54-latek. Obok niego siedział jeszcze 51- letni pasażer. Wskutek gwałtownego hamowania jedna z przyczep przewróciła się, a wówczas kierowca stracił panowanie nad ciągnikiem, który również się wywrócił się przygniatając obu mężczyzn.

W wyniku wypadku kierujący ciągnikiem 54-letni mieszkaniec gminy Miączyn doznał poważnych urazów i śmigłowcem został przetransportowany do szpitala w Lublinie. Z mniej groźnymi obrażeniami ciała do szpitala w Tomaszowie Lubelskim karetka przewiozła także 51- letniego pasażera - mieszkańca gminy Komarów.

Kierujący ciągnikiem był trzeźwy. U pasażera badanie wykazało 1,4 promila alkoholu w organizmie. Okoliczności i przyczyny wypadku wyjaśnia policja.