Zdarzenie odnotowała Komenda Powiatowa PSP w Górze, w woj. dolnośląskim. Do kolizji z udziałem ciągnika rolniczego z przyczepami doszło w minioną sobotę w południe, w Żuchlowie w gminie Niechlów.

Z ustaleń wynika, że kierowcy ciężarówki bardzo się spieszyło, bo zaczął wyprzedzać inny pojazd na podwójnej linii ciągłej. Tym sposobem wjechał na pas, którym poruszał się ciągnik z dwoma przyczepami wyładowanymi ziemniakami. Traktorzysta chcą uniknąć czołowego zderzenia gwałtownie zjechał na bok, ale wówczas jedna z przyczep uderzyła w budynek mieszkalny, stojący przy samej drodze.

Skutkiem kolizji były zarówno uszkodzenia przyczepy, jak i budynku mieszkalnego. Ziemniaki zaścieliły drogę, a nawet przez wybita szybę zasypały pokój.

Jak informuje KP PSP Góra, w zdarzeniu nie żaden z kierujących, ani mieszkańców domu nie został poszkodowany. Było jednak sporo sprzątania. Na miejscu pracowały zastępy strażaków z PSP Góra, OSP Niechlów, OSP Żuchlów i OSP Wronów. Droga na czas usuwania skutków zderzenia była nieprzejezdna.