Przymrozki wystąpią w południowych powiatach województw: dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego. W tych regionach temperatura przy gruncie może spaść nawet do -6 st. C.

IMGW ostrzega również przed silnym wiatrem. Alerty pierwszego stopnia obowiązują w północnych powiatach województwa zachodniopomorskiego i pomorskiego, a także w całym województwie warmińsko-mazurskim, podlaskim i lubelskim oraz we wschodniej części województwa mazowieckiego. Na północy średnia prędkość wiatru będzie się wahać między 40 - 55 km/h, w porywach nawet do 80 km/h. W pozostałych regionach objętych alertami, wiatr będzie wiał w prędkości od 20 km/h do 35 km/h, w porywach do 80 km/h.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że należy spodziewać się warunków sprzyjających wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. IMGW zaleca w związku z tym ostrożność i śledzenie komunikatów o pogodzie.