Szef biura Naczelnego Komitetu Wykonawczego PSL Józef Zalewski pytany o przyczynę przeprowadzki odparł, że Stronnictwo chce ograniczyć koszty wynajmu.

Jak powiedział, ludowcy uzyskali już wstępną zgodę władz dzielnicy Śródmieście na wynajem lokalu przy Pięknej 3a. Dodał, że zgoda musi być jeszcze ostatecznie zatwierdzona przez władze Śródmieścia.

Według Zalewskiego PSL ma wyprowadzić się z ul. Kopernika do końca kwietnia.

- O przenosinach mówiło się od dłuższego czasu. W końcu klamka zapadła. Musimy zaciskać pasa ze względu na Rostowskiego - powiedział PAP pragnący zachować anonimowość polityk PSL.

Pod koniec lutego resort finansów poinformował o rozłożeniu na raty spłaty długu PSL wobec Skarbu Państwa. Ministerstwo rozłożyło dług na sześć lat - Stronnictwo wnioskowało, aby dług został rozłożony na 10 lat.

Sprawa dotyczy kampanii wyborczej do parlamentu w 2001 r. Komitet wyborczy PSL zebrał wówczas na potrzeby kampanii 9,4 mln zł; jednak środki były gromadzone nie na specjalnym koncie wyborczym, a na rachunku partyjnym. Państwowa Komisja Wyborcza odrzuciła w 2001 r. sprawozdanie komitetu wyborczego Stronnictwa i zwróciła się o orzeczenie przepadku na rzecz Skarbu Państwa pieniędzy pozyskanych z naruszeniem przepisów ordynacji wyborczej. Od tego czasu trwa postępowanie.