PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Puda: Zielony Ład, który ma służyć przyszłym pokoleniom, próbuje się brutalnie upolitycznić

Puda: Zielony Ład, który ma służyć przyszłym pokoleniom, próbuje się brutalnie upolitycznić
Puda: promowanie małych i średnich gospodarstw, wspieranie tych małych i średnich gospodarstw jest naturalną drogą wspierania polskiego rolnictwa.fot. MRiRW

Autor:

Dodano:

Tagi:

Cały model Zielonego Ładu, który ma służyć naszym przyszłym pokoleniom, brutalnie próbuje się upolitycznić i przekazać, że jest to jakakolwiek polityczna, czy ideologia, czy sposób myślenia" - powiedział w sobotę podczas konferencji "Europa Karpat" minister rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorz Puda.



Konferencja "Europa Karpat" w sobotę po raz 29. zgromadziła polityków, naukowców i samorządowców z krajów regionu karpackiego. Podczas konferencji poruszone zostały kwestie dotyczące przyszłości Europy, polskiego przewodnictwa w Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie w 2022 r., Zielonego Ładu oraz zagadnienia związane ze środowiskiem Karpat.

Minister rolnictwa podkreślił w swoim wystąpieniu, że "ten cały model Zielonego Ładu, który ma służyć naszym przyszłym pokoleniom, brutalnie próbuje się upolitycznić i przekazać, że jest to jakakolwiek polityczna, czy ideologia, czy sposób myślenia".

Podkreślił, że w zupełności się z tym nie zgadza. - To jest właściwie w tej chwili jedyny kierunek, którym należy iść, aby można było doprowadzić do tego, aby przywrócić możliwość funkcjonowania tych małych i średnich gospodarstw, tych zrównoważonych gospodarstw - ocenił Puda.

Jak mówił, - z jednej strony myśląc o ekonomii, z drugiej strony myśląc o środowisku pokazuje się, że ten model, który bardzo długo funkcjonował, czyli model dużych gospodarstw, tych takich przemysłowych gospodarstw po prostu, jak widać się nie sprawdził.

- W związku z tym wprowadzanie z powrotem małych, promowania małych i średnich gospodarstw, wspierania tych małych i średnich gospodarstw jest naturalną drogą, z jednej strony wspierania polskiego rolnictwa, a z drugiej strony to daje możliwość wprowadzenia produktów dużo wyższej jakości z mniejszą ilością chemii, dla konsumentów, którzy żyją w terenach miejskich - zaznaczył Puda. W związku z tym - jak dodał - ta korzyść z pewnością jest obopólna.

Konferencja zorganizowana została przez byłego marszałka Sejmu, przewodniczącego sejmowej komisji spraw zagranicznych Marka Kuchcińskiego oraz przewodniczącą Delegacji Sejmu i Senatu do Zgromadzenia Parlamentarnego OBWE Barbarę Bartuś. W wydarzeniu wziął też udział wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki (PiS).

Kuchciński, otwierając konferencję podkreślił, że Europa Karpat jest centrum Europy Środkowej, a także jednym z największych obszarów wielkich makroregionów europejskich. - Z perspektywy debaty nad przyszłością Europy włączamy się w dyskusję nad przyszłością naszego kontynentu, ale zapraszając do współpracy również tych, którzy mieszkają poza Unią Europejską - powiedział Kuchciński.



Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (14)

  • Poldi 2021-06-20 23:06:55
    To będzie zielony głód, już teraz są problemy z żywnością. Komu to ma służyć bo na pewno nie zwykłym ludziom.
    • mnemonic222 2021-06-21 00:52:33
      Gdzie takie problemy ???
      • djp 2021-06-21 07:16:57
        W Twojej głowie mnemonic
      • mnemonic222 2021-06-21 19:41:53
        @djp Chyba w twojej, z tego głodu, co znów ci nie zapłacili za trolowanie ??? Ale się upodliłeś, nawet tu próbujesz swoje żale wylewać z kolesiami...
  • Bartek 2021-06-20 18:32:23
    Pufa ty jesteś taki fałszywy jak cała ta twoja partyjka, w dodatku zakłamana, chciwa i daremna jak los na odpuście.
  • Prawda w oczy 2021-06-20 16:48:39
    Przecież rolnicy głosowali na PiS całymi rodzinami. Nawet nie świadome babcie wyciągami z łoża aby oddały bezcenny głos. Więc o co chodzi? Bu ha
    • Pytający 2021-06-20 17:56:11
      A o co Ci chodzi? Widzisz jakiś problem? Jesteś z tych wielkich bambrów trujących ludzi chemią? Dla nas konsumentów im więcej ekologi i zdrowej żywności tym lepiej. Płaczą tacy truciciele jak Ty którzy do żywności dodaliby nawet cyjanku gdyby to im dało więcej pieniędzy!!!
      • Pan strączek 2021-06-20 18:36:03
        Zastanawiam się czy stać Cię na odżywianie się typowo ekologiczne. Czy stać przeciętnego polaka na ten zasrany zielony ład. Ludzie i tak będziecie jeść gówno tylko sprowadzone przez koncerny. My rolnicy dla przyjemności nie stosujemy chemii. Czy Ty myślisz że sprawia nam przyjemność z jeżdżenia po polu z opryskiwaczem i nabijaniu kabzy dla koncernów chemicznych
      • Prawda w oczy 2021-06-20 19:45:03
        Pytającemu Nie wytłumaczysz że i tak gówno zjada a gdyby miał prawdziwa ekologiczna żywność zwieść to by najwyżej opakowanie oblizywał. Przykład? Mają miastowi do wyboru ziemiaki to wolą byle co bo 5 gr tańsze.
      • mnemonic222 2021-06-21 00:55:56
        @Prawda w oczy To nie "miastowi" tylko rolnicy chodzą po marketach i oszczędzają te 5 gr, bo sami niczego nie produkują, nawet ziemniaków, a o ekologii to nawet nie słyszeli...
      • Prawda w oczy 2021-06-21 07:21:45
        mnemonic222 Gdzie Ty niby masz te ekologiczna żywność? Dziś nawet ogrodnicy nie dają rady bez ciągłego pryskania bo im wszystko robale i zaraza zje. Taki @Pytajacy nawet chce cyjanek do jedzenia dodawać. Tylko szkoda że nie pomyśli iż mu ten konsument umrze. A tak konsument ma systematycznie pobierać te chemię. Może świecić jak żarówka ale jeszcze trochę pożyje.
      • mnemonic222 2021-06-22 20:56:02
        @Prawda w oczy Ty czasami wyjdź z domu i zobacz jak świat wygląda, bo już zaklinasz rzeczywistość. Zobacz ile powstaje gospodarstw ekologicznych i ilu ludzi już chemii nie stosuje. A ci twoi "ogrodnicy", to chyba coś z deklem mają, albo niczego nie potrafią. Zawsze możesz zbadać produkty - wielu tak robi. Ty pewnie jesz wszystko z marketu-żal mi ciebie, ale głupich jest większość, dlatego w tym kraju jest tak jak jest...
      • Pytający 2021-06-22 22:38:37
        @Prawda w oczy żadna z ciebie prawda tylko mały kłamczuszek. To Ty jesteś tym trucicielem który ma w d... konsumentów. Sam w temacie o glifosacie napisałeś, że jest dozwolny i Ty nim będziesz pryskał a ja mam to jeść. Tacy jak Ty powinni mieć zakaz wykonywania zawodu rolnika.
  • Miki2 2021-06-20 11:32:33
    Niech minister zapyta prezesa nbp i rpp Glapińskiego co myśli o zielonym ładzie i pół pisu co o tym myśli a potem wyskakuje z takimi tekstami. Wygląda że minister rozmawiał z komisarzem Wojciechowskim który za pieniądze zmienił poglądy na tym stanowisku

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 35.175.191.36