Jak powiedziała w poniedziałek PAP Joanna Massalska z Targów Kielce, obie imprezy to najchętniej odwiedzane targi dla rolników w Polsce; są zaliczane także - obok poznańskiej Budmy - do najczęściej odwiedzanych imprez wystawienniczych w kraju.

W ubiegłym roku rolnicze i leśne targi odwiedziło ponad 50 tys. osób (były to najchętniej odwiedzane wystawy w historii Targów Kielce), a w 2010 r. - 41 tys.

Tegoroczna edycja imprezy była także rekordowa pod względem wielkości ekspozycji. Wystawcy zajęli siedem hal targowych (czyli wszystkie), specjalnie wybudowane cztery dodatkowe hale namiotowe oraz teren na zewnątrz budynków - w sumie ponad 50 tys. m kw. powierzchni, o 11 proc. więcej niż w 2011 r.

Wśród gości XVIII Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej Agrotech i XII Targów Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi Las-Expo był m.in. minister rolnictwa Marek Sawicki.

W targach uczestniczyło 600 wystawców z 15 państw Europy, Azji i Afryki. Odwiedzający wystawy rolnicy, hodowcy i leśnicy mogli obejrzeć zaawansowane technologicznie urządzenia oraz uzyskać porady na stoiskach konsultacyjnych.