Jak informuje dziennik "Rzeczpospolita", Renata Beger założyła Polski Związek Zawodowy Rolnictwa „Wyzwolenie”. Związek został oficjalnie zarejestrowany 25 października br., a była współpracowniczka Andrzeja Leppera stanęła na czele komitetu założycielskiego.

Związek powstać miał z inicjatywy 42 rolników z różnych rejonów Polski. Według gazety powstanie „Wyzwolenia” to konsekwencja rozłamu w Związku Zawodowym Rolników Rzeczpospolitej „Solidarni”, z którego odeszli działacze niezadowoleni z decyzji i działań przewodniczącego Marcina Bustowskiego.

W rozmowie z "Rzeczpospolitą" Renata Beger powiedziała, że nie wyklucza powrotu do wielkiej polityki, ale póki co chce się zaangażować wyłącznie w działalność związkową. Nie chciała jednak zdradzić, jakie zamierzenia i cele ma realizować nowy związek.

Jak przypomina "Rzeczpospolita", Beger po odejściu z Sejmu angażowała się już w życie publiczne. W 2013 r. została przewodniczącą Związku Zawodowego Rolnictwa i Obszarów Wiejskich „Regiony", by wkrótce z niego odejść. Później poparła protesty OPZZ Rolników i Organizacji Rolniczych a nawet została wiceprzewodniczącą tego związku. Z OPZZ Beger jednak też zaraz odeszła. W 2017 r. pochlebnie wypowiadała się na temat polityki prowadzonej przez PiS, ale w 2018 r. była już w składzie komitetu założycielskiego Partii Chłopskiej byłego posła Samoobrony Krzysztofa Filipka.