Pod koniec sierpnia media informowały o ślubie wiceministra rolnictwa. Na weselu było ponad 500 gości, w tym m.in. minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro. Na imprezie wystąpił zespół disco-polo Bayer Full. Szeroko opisywany przez media był także prezent dla młodej pary w postaci ciągnika marki John Deere za 1,5 mln złotych. Zdjęcia z przekazania maszyny podczas uroczystości weselnej dystrybutor urządzenia opublikował na swoim profilu na Facebooku. W ostatnich dniach Wirtualne Media informowały, że Norbert Kaczmarczyk pomógł bratu w poddzierżawieniu państwowej ziemi.

Dworczyk został zapytany w RMF FM, czy premier Mateusz Morawiecki zażądał już wyjaśnień od wiceministra Kaczmarczyka.

- Pierwsza uwaga: opieramy się w tej chwili na informacjach medialnych, druga - te informacje rzeczywiście są niepokojące - odpowiedział minister.

- Standardowo w takiej sytuacji bezpośredni przełożony dane wiceministra jest proszony o informację i wyjaśnienia. Taka sytuacja ma miejsce również w tym przypadku - dodał.

Dopytywany, czy premier Morawiecki zażądał wyjaśnień od wicepremiera i ministra rolnictwa Henryka Kowalczyka ws. wiceministra Kaczmarczyka, szef KPRM odparł: "Standardowo resort rolnictwa został poproszony o informacje w tej sprawie".

Przyznał, że nie wie, czy już taki dokument wpłynął.

Jestem przekonany, że ta odpowiedź i te wyjaśnienia trafią do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów - dodał i przekazał, że informacja nie będzie utajniona.