PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Rolnicy i emeryci głosowali na Dudę, właściciele firm i dyrektorzy na Trzaskowskiego

Rolnicy i emeryci głosowali na Dudę, właściciele firm i dyrektorzy na Trzaskowskiego Fot. Shutterstock

Większość rolników, robotników, emerytów i rencistów w niedzielę oddała głos na prezydenta Andrzeja Dudę. Kandydat KO Rafał Trzaskowski miał najwyższe poparcie wśród właścicieli i współwłaścicieli firm oraz dyrektorów i specjalistów - wynika z sondażu Ipsos dla TVP, TVN24 i Polsat.



Według badania Ipsos wśród rolników zdecydowanie wygrał Andrzej Duda - zagłosowało na niego 70,9 proc. wyborców z tej grupy. Rafała Trzaskowskiego poparło 9,5 proc. rolników, a Szymona Hołownię i Władysława Kosiniaka-Kamysza - po 6,3 proc. Wśród robotników Duda zdobył 53,9 proc. poparcia, Trzaskowski - 19,5 proc., Hołownia - 11,8 proc., a Bosak - 8,6 proc.

W grupie emerytów i rencistów Duda - według sondażu - zdobył 60,4 proc. poparcia, a Trzaskowski - 29,8 proc.

Większość osób bezrobotnych - 53,4 proc. - oddała swój głos na obecnego prezydenta, a 17,9 proc. na Trzaskowskiego. Na Hołownię zagłosowało 13,2 proc. bezrobotnych, a 8 proc. na Krzysztofa Bosaka.

Również pracownicy administracji lub usług częściej głosowali na obecnego prezydenta, choć tu różnica w stosunku do kandydata KO była mniejsza. Na Dudę zagłosowało 34,4 proc. wyborców z tej grupy, na Trzaskowskiego - 32,7 proc., a na Hołownię - 17,7 proc.

Trzaskowski najwyższe poparcie uzyskał wśród właścicieli i współwłaścicieli firm - zagłosowało na niego 43,3 proc. wyborców z tej grupy. Na Dudę głos oddało 25,1 proc. właścicieli firm, a na Hołownię - 15,8 proc.

Również wśród dyrektorów, kierowników i specjalistów najwyższe poparcie - 42,9 proc. - miał kandydat KO. Wśród tych wyborców Duda zdobył 22,1 proc. głosów, Hołownia - 18,2 proc., a Bosak - 8,9 proc.

Wśród uczniów i studentów najwyższe poparcie uzyskali Trzaskowski - 26,4 proc., Hołownia - 23,1 i Bosak - 21,6. Na Dudę zagłosowało 14,7 proc. wyborców z tej grupy, a na Roberta Biedronia - 10 proc.



Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (73)

  • MS 2020-06-30 07:46:11
    "Rolnicy głosowali na Dudę" No popatrz, a tak się zarzekali. Może nie wiedzieli że Duda jest z PiS? Ha ha ha pewnie dziękowali za suszowe, emerytury i 500+ krowa + świnia +
  • Rolas 2020-06-29 22:02:16
    Dla nas rolników wynik wyborów raczej wielkiego znaczenia nie ma. Wyboru żadnego nie ma jedynie mniejsze zło. Kto by nie był to i tak wszyscy mają nas w .... I sami musimy się o siebie zatroszczyć.
  • realista 2020-06-29 20:40:41
    Potrzebujemy przez następne 5 lat spokoju a nie arogancji butnego szambelana !
  • Saletra 2020-06-29 19:13:27
    Trzaskowski pewnie nawali kasy tym właścicielom firm i dyrektorom. Pewnie głosowali bo łatwiej było by przekręty robić jak to za PO. Nie jestem ani za jednymi ani drugimi ale tytuł insynułuje jak by rolnicy i emeryci mieli być Ci głupi a biznesmeni jacyś oświeceni. Na innych portalach też nagonka na wieś że tacy i tacy. Każdy głosuje jak uważa a jak się biznesmenom nie podoba to niech sobie zrobią Polskę A z kim chcą na czele a nie obwiniają wieś za swoje wybory.
    • Stay alive 2020-06-29 19:38:55
      Wybór między A D, a R T dla wsi może być tylko jeden . Piszę to jako rolnik z Podkarpacia i ojciec rodziny , bez względu kto co o mnie myśli czy mniema . Tak głosują tu prawie wszyscy i trzeba to uszanować .
      • Matematyk 2020-06-29 22:05:12
        Takich jak Ty można łatwo kupić bo nie znają matematyki.
      • Dudadaj 2020-06-30 10:37:37
        No proszę jaki matematyk się znalazł , 2 Pitagoras i uczony klakier . Wieś zagłosowała 70 do 30 na Dudę. , a on twierdzi że było na odwrót . Taki z ciebie matematyk jak z siusiaka młotek .
      • Matematyk 2020-06-30 10:49:10
        @Dudadaj Widać po plusach że Ty jako jedyny nie zrozumiałeś aluzji. A takiego rozgarniętego udajesz. Nawet nie będę Ci podpowiadał bo szkoda czasu.
      • Dudadaj 2020-06-30 12:08:54
        Jakiej aluzji , co ty chrzanisz ??? Tylko ty wiesz o czym piszesz , nikt inny tego nie pojmie .
      • Matematyk 2020-06-30 12:22:21
        @Dudadaj Twierdzisz że 14 osób które dało mi plusa zrobiło to bezwiednie? Jedyny który nic nie zrozumiał a się teraz gorączkuje to Ty. To typowe dla tego elektoratu więc wybaczam:)
      • Dudadaj 2020-06-30 13:50:55
        Matematyk przestań mydlić jajka tylko napisz o co biega , bo ja ze wsi jestem i nic nie panimaju. Kogo i za ile można kupić i co to ma wspólnego z matematyką ?
      • Matematyk 2020-06-30 16:22:51
        @Dudajdaj To piszesz komentarz i nie wiesz o co chodzi? Można kupić @stay alive Który sam napisał dając do zrozumienia że oddał głos za socjal.
      • Dudadaj 2020-07-01 08:27:44
        Matematyk , na kogo oddał cstay alive to jego sprawa , na Podkarpaciu Duda dostał najwięcej głosów , więc on co by nie pisać ma rację, a ty pajacujesz i drapiesz się po nie swoich jajkach , a tak się nie robi .
  • Daniel 2020-06-29 18:49:05
    Do redakcji farmera trochę więcej szacunku do ręki która was karmi. Wielcy przedsiębiorcy i prezesi kilka rusztowań i bus i mamy firmę budowlaną, skup butelek, złomu autokomis ze starymi wrakami następna firmy. Żadna praca nie hańbi ale rolnik to dumny człowiek skromny ale ma majątek warty często parę milionów złotych jedna maszyna często więcej warta niż cały zasrany biznes takiego pożal się boże prezesa. To że rolnik jest skromny nie wywyższa się pracuje ciężko za często nie wielkie pieniądze nie daje prawa do poniżania nas. Jedno zagadnienie agrotechniki czy zootechniki jest często bardziej złożone jak cała praca jakiejś kosmetyczki czy fryzjerki.Więc więcej szacunku i trochę pokory biznesmeni...
    • moduss 2020-06-29 20:20:04
      Jak mawiał J Kurski ,, Ciemny lud wszystko kupi " niestety to prawda wieś się sprzedała -dała kupić ,ale nie wszyscy rolnicy.
      • Daniel 2020-06-29 21:12:14
        To pochwal się na kogo Ty zagłosujesz i co Cię do tego skłania? Wyborcy Trzaskowskiego to debile on nawet nieukrywa że niema pomysłu dla Polski chce zająć stanowisko i robić burdel w kraju
      • taka prawda 2020-06-30 11:25:41
        Daniel- ja to zagłosuje na Szambelana on mi szambo za darmo na pole wyleje. Plony będę miał mega wysokie dzięki Szambelanowi.
    • mnemonic222 2020-06-29 20:33:05
      Ci "przedsiębiorcy i Prezesi" cię utrzymują, ty widać nigdy nie pracowałeś i taki jesteś "skromny", że potrafisz tylko wyzywać i szczuć jednego na drugiego. Z rób coś własnym rękami a potem pisz bo na razie to tylko żalisz się. Bardzo smutne...
      • Daniel 2020-06-29 21:07:36
        A co zabolało? Nikogo nie szkaluje poprostu cały dzień słyszę jacy to biznesmeni wykrztałceni i z wielkich miast głosowali na Trzaskowskiego. Żenada czas by do nie których dotarło że człowiek ze wsi czy małego miasteczka rolnik czy pracownik nawet słabiej wykrztałcony ma często w głowie więcej rozumu jak taki biznesmen ze stolicy po kilku fakultetach.
      • Bizon 2020-06-29 22:52:55
        @mnemonic222 Kombajn już czeka uszykowany do żniw. Po raz kolejny silnik zawyje i będzie bolał takich dilerów jak Ty którzy nic nie mogą sprzedaż i komornik im wisi na głowie. Przykra sprawa mnemonic. Ciebie coś piecze przegrana w wyborach? Ha ha ha ha
      • mnemonic222 2020-06-29 23:07:37
        @bizon Niezły z ciebie dilerek, kolejny raz spamujesz swoimi wynalazkami pod artykułem o innej tematyce. Tu nic nie sprzedasz, komornik znów cię dojedzie i zobaczymy jak "zawyjesz". Ale cię boli liść od ludzi. Znów dostałeś nauczkę dilerku tu nic sprzedasz ludzie już cię przejrzeli, tak cię zabolała przegrana w wyborach, że się ujawniłeś ????
      • Bizon 2020-06-30 11:13:32
        @mnemonic222 Co Ty masz z tymi nauczkami, liściami, że kogoś coś boli? Aż takie kompleksy masz? Biedny dilerek.
      • mnemonic222 2020-06-30 20:31:54
        @bizon ty masz liście , nauczki, lekcje, komorników, dojechania, kompleksy, ludzie ci napisali że jesteś analfabetą bez szkoły a ty dalej się pojawiasz i pod każdym artykułem wyzywasz ludzi. Pod każdym artykułem reklamujesz swoje bizony, opowiadasz życiorys, dojechania, komorników, śmieszny i żałosny z ciebie dilerek. Już cię tu znają i twoich funfli też, tu nic nie sprzedasz.
      • mnemonic222 2020-06-30 20:37:27
        @daniel Mnie nie zabolało, ale nie lubię jak tacy "królowie żyta" i lokalne pręty żalą się i hejtują bogu ducha winnych ludzi-przedsiębiorców, którzy od 89 roku ze stachanowskim zapałem budowali zręby gospodarki wolnorynkowej. To sól tej ziemi, tu płacą podatki, tu zatrudniają ludzi. Koncerny, apteki i supermarkety są zarejestrowane za granicą i nie płacą nic. Polscy przedsiębiorcy utrzymują takich jak ty i jeszcze są wyszydzani. To chyba Polska specjalność - zniszczyć wszystko i narzekać, że zagraniczne drogie i niedobre. Przez takich jak ty w Polsce nic się nie produkuje, bo wy na to nie pozwolicie. Ludzie, którzy całe życie dostają za darmo pieniądze i inne dobra, wyzywają innych bo sami nic w życiu nie robią oprócz zazdrości i zawiści. Co do fakultetów, ty nie uczyłeś się a teraz nie chcesz pracować i stąd te spamowanie o "fakultetach". "Nie chciało się nosić teczki..." O prawdziwym życiu nic nie wiesz, więc skończ te spamowanie i trolowanie, agitacja i szczucie nic nie da. Żal mi takich ludzi jak ty, cytując słowa klasyka: "Nie o take Polskę..."
      • Bizon 2020-06-30 22:22:14
        @mnemonic222 Ja tam nie narzekam, 500+ cały czas leci. A Ty idź wypłakać się gdzie indziej bo tutaj tylko litość wzbudzasz żałosny dilerku. No Co źle to zmień coś w życiu i przestań skamleć.
      • Bizon 2020-07-01 07:38:55
        @mnemonic222 Jesteś pośmiewiskiem tego portalu ha ha ha ha zostały Ci tylko wyzwiska bekso.
      • mnemonic222 2020-07-01 20:16:09
        @bizon ja nie narzekam tylko ty, nie uczyłeś się teraz nie pracujesz tylko 500+ bierzesz, sam się przyznałeś jesteś dzieckiem. Ciągle nawijasz o symulatorach, komornikach i bizonach. Pod każdym artykułem, ludzie już to przejrzeli minusy lecą, idź się wypłacz gdzie indziej, nie podszywaj się pod rolnika żałosny dilerku. Miałeś dostać od prezydenta dotację ale wygra inny i pewnie dlatego znów narzekasz i skamlesz. Widać nic nie zmieniłeś w swoim życiu i dalej żyjesz na koszt innych (500+) i dalej skamlesz idź do szkoły analfabeto. Tu już cię wyśmiali rolniku z symulatora. Do roboty. Ty jesteś pośmiewiskiem nie tylko tego portalu ale i całego internetu, już ci to kiedyś pisałem a ty dalej zaprzeczasz. Pojawiasz się tylko żeby wyzywać nic normalnego nie potrafisz napisać, bo jesteś analfabetą bawiącym się w symulatory rolnictwa. Na tych swoich trzech morgach masz 15 bizonów do sprzedania i komornika, uważaj bo ci te 500+ zabierze na alimenty. Ja takich jak ty i twoi funfle wyzywających i straszących prokuratorem w trybie pilnym troli zawszę będę wyśmiewał. Ludzie tez cię przejrzeli minusiki masz zapewnione, uważaj bo "pogonią cię jak psa". Znów ci się dostało dilerku śmieszny-bekso..